VIDEO: Mercedes-Benz odhalil nový elektromobil, EQS prichádza z budúcnosti

Firma Mercedes-Benz poodhalila svoj ďalší elektrický kúsok. Mercedes-Benz EQS reprezentuje tiež futuristiky vyzerajúceho súrodenca SUVčka EQC.

Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu poodhalila svoj ďalší elektrický kúsok. Mercedes-Benz EQS reprezentuje tiež futuristiky vyzerajúceho súrodenca SUVčka EQC, ktorý bol odhalený počas tohtoročného podujatia Frankfurt Motor Show.

Renomovaný výrobca tvrdí, že štvorkolesová novinka slúži ako demonštrácia toho, na čo sa fanúšikovia značky môžu v neďalekej budúcnosti tešiť. Tvorí ju nekonvenčný dizajn, veľmi pokročilé technológie a aj výkonný elektrický pohon s naozaj parádnym dojazdom.

Jedno plné nabitie zabudovanej batérie by malo poskytnúť dostatok šťavy na to, aby používateľ mohol prejsť približne 700 kilometrov, informuje The Verge.

Mercedes-Benz EQS

Mercedes-Benz EQS

Mercedes-Benz EQS

Mercedes-Benz EQS

Mercedes-Benz EQS

Rovnako však stojí za zmienku aj viac ako 459 konských síl vrátane akcelerácie, ktorá je síce rýchla, no určite nepatrí na vrchol. Mercedes-Benz EQS dokáže zrýchliť z rovnej nuly na necelých 100 km/h za 4,5 sekundy.

Len pre porovnanie, konkurenčný luxusný sedan Tesla Model S dá stovku za 2,4 a superšport Tesla Roadster 2 iba za 1,9 sekundy.

Zatiaľ len prototyp

Podobne ako SUV Mercedes-Benz EQC, aj EQS je zatiaľ len nedokončeným prototypom. Preto tu existuje veľká šanca, že jeho dizajn a útroby prejdú do oficiálneho predstavenia jednou alebo viacerými inováciami. Ak by sme sa bavili v číslach, tak možno očakávať, že približne 90 percent zostane bez akejkoľvek zmeny.