Mercedes EQC

Mercedes otvára novú kapitolu: Toto je EQC, jeho prvé elektrické SUV!

Tak ako sa očakávalo, sa aj stalo. Mercedes nám dnes večer v Štokholme predstavil avizovaný elektromobil, ktorý nesie modelové označenie EQC.

Tak ako sa očakávalo, sa aj stalo. Mercedes nám dnes večer v Štokholme predstavil avizovaný elektromobil, ktorý nesie modelové označenie EQC. Karoséria nesie podobu mohutného SUV, v ktorej nájdeme dva elektrické motory s kombinovaným výkonom 408 koní.

Ide o úplne prvý model z úplne nového modelového radu EQ, pričom ten bude už v neďalekej budúcnosti zastrešovať viacero typov čistokrvných modelov na elektrickú energiu vrátane crossoveru alebo sedanu. Výroba začne počas roka 2019, a to na tých istých výrobných linkách, kde dnes vznikajú konvenčné autá na fosílne palivá, informuje server Electrek. O cene však zatiaľ nepadlo ani jedno slovo.

Čo sa týka technickej špecifikácie, Mercedes EQC by mal na jedno plné nabitie akumulátora prejsť niečo okolo 400 kilometrov. Výkon dvoch asynchrónnych elektromotorov dosahuje 300 kW, vedia zrýchliť z rovnej nuly na necelú stovku za 5,1 sekundy a maximálna rýchlosť vie vystreliť na 180 kilometrov za hodinu. K dispozícii je 5 režimov – komfort, eko, maximálny dojazd, šport alebo individuálny režim.

Vo výbave však nechýba ani vodou chladená palubná nabíjačka s kapacitou 7,4 kW, pričom maximum môže dosiahnuť až 110 kW. Všetko závisí iba od toho, ako výkonnú nabíjaciu stanicu v danej chvíli použijeme.

TIP REDAKCIE
Facebook v Európe chystá revolúciu: Vytvorí 10 000 pracovných miest, no čo presne plánuje?

Podobu interiéru s futuristickým nádychom a modrým osvetlením nájdete na oficiálnych renderoch nižšie.

Mercedes EQC
Mercedes EQC
Mercedes EQC
Mercedes EQC
Mercedes EQC
Mercedes EQC
Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať