Audi AI:TRAIL

VIDEO 4 motory aj dron: Tento elektromobil od Audi nadchne milovníkov prírody

Podobne ako Volkswagen či Mercedes-Benz, aj automobilka Audi predstavila svoj ďalší elektromobil. Toto je novinka Audi AI:TRAIL s vlastným dronom.

Podobne ako Volkswagen či Mercedes-Benz, aj automobilka Audi predstavila svoj ďalší elektromobil. Prototyp nadchádzajúcej novinky AI:TRAIL poteší asi každého, kto sa radí medzi takzvaných milovníkov prírody a všetkého, čo s ňou určitým spôsobom súvisí.

Audi AI:TRAIL má asi všetko, čo je potrebné do nehostinného terénu. Okrem pohonu prostredníctvom štyroch na sebe nezávislých motorov môžeme počítať i s poriadnym krútiacim momentom alebo plne autonómnym dronom, ktorý nám kedykoľvek posvieti na cestu.

Autonómia nechýba ale ani samotnému elektromobilu. Súčasťou výbavy AI:TRAIL je okrem iného pokročilá umelá inteligencia, vďaka ktorej výrobca ponúkne samojazdiace kapacity až na 4. úrovni. Tie súčasné dosahujú niečo medzi 2. a 3. úrovňou, takže pôjde o slušný krok vpred.

Audi AI:TRAIL

Audi AI:TRAIL

Audi AI:TRAIL

Audi AI:TRAIL

Audi AI:TRAIL

Audi AI:TRAIL

Od 400 do 500 kilometrov

Dojazd Audi AI:TRAIL dosahuje niečo od 400 do 500 kilometrov. Samozrejme iba vtedy, ak je reč o rovnom alebo mierne náročnejšom teréne. Pokiaľ máte namierené na ťažšie dostupnú horskú chatu, treba odpočítať 200 až 250 kilometrov.

TIP REDAKCIE
SWAN a 4ka spúšťajú pevný 5G internet na doma: Rýchlosť až 250 Mb/s a cena 21 €!

Všetky štyri motory dosahujú kombinovaný výkon o veľkosti 320 kW a čo sa týka krútiaceho momentu, tak je reč až o 1 000 Nm. Zatiaľ však nevieme povedať, kedy novinka bude dostupná. Výrobca nám zatiaľ ukázal iba nedokončený prototyp a prezradil pár kľúčových špecifikácií.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať