Apple predstavil 10,2″ iPad: Vyrobený je z recyklovaného hliníka, cena začína na 329 dolároch

Apple chrli jednu novinku za druhou.

0
Nový iPad
Nový iPad

Apple dnes nepredstavil iba službu Arcade, iPhone 11 alebo iPhone 11 Pro, ale aj nový iOS tablet. Ešte čerstvý iPad má mierne väčšiu uhlopriečku ako predchodca a poháňa ho čipset z iPhone 7, ktorý prišiel v roku 2016.

Ide o nástupcu za minuloročný iPad s 9,7-palcovým displejom a identickým čipsetom aj dizajnom. Z konštrukčného uhla pohľadu tu hovoríme o tých istých elektronických zariadeniach. V spodnej časti je hardvérové tlačidlo Touch ID a okolo obrazovky zase hrubé rámiky.

Siedmu generácia iPadu je možné spárovať s externou inteligentnou klávesnicou v podobe ochranného puzdra alebo so stylusom Apple Pencil prvej generácie. Zobrazovanie tentokrát zabezpečuje až 10,2-palcový Retina displej, no to najzaujímavejšie tkvie v konštrukcii, ktorú vyrábajú zo 100 % recyklovaného hliníka.

Nový iPad
Nový iPad

Softvérovú stránku iOS tabletu reprezentuje nový operačný systém iPadOS, ktorý vyniká svojimi multitasking kapacitami pre zvýšenie produktivity.

Novinka bude k dispozícii za 329 dolárov. Čo sa týka európskej cenovky, predpokladá sa, že bude stáť približne 400 eur. Na výber sú tri farebné prevedenia – sivé, zlaté a strieborné. Predaj štartuje 30. septembra, a to v USA a ďalších 25 krajinách po celom svete.