Touch ID vstane z mŕtvych: Apple s ním vraj vybaví budúcoročný iPhone

Takže takto sa veci majú.

0
Touch ID
Touch ID

Roky zaužívaná biometrická technológia kalifornského jabĺčka zrejme zažije hviezdny návrat. Všetko totiž nasvedčuje tomu, že by budúcoročný iPhone mal ponúknuť snímač odtlačkov Touch ID, ktorý odsunula na vedľajšiu koľaj modernejšia alternatíva v podobe Face ID.

Stalo sa tak po príchode iPhone X v roku 2017, kde už nebolo pre zastaralú bezpečnostnú technológiu fyzické miesto. Rámik pod displejom schudol až tak, že nezostávalo spoločnosti Apple nič iné, ako Touch ID odstrániť. Nie však natrvalo, pretože ho ešte stále môžu integrovať priamo do displeja.

Touch ID priamo v displeji

K niečomu takému podľa všetkého dôjde počas nadchádzajúceho roka. Ako tvrdí ostrieľaný analytik, budúcoročné generácie iOS smartfónov zrejme dostanú do hardvérovej výbavy takzvaný akustický biometrický snímač. Apple si dal nedávno patentovať technológiu, ktorá mu umožňuje transformovať audio signály do digitálnej podoby odtlačku ľudského prsta. Jedno s druhým teda vzájomne súvisí.

PhoneArena píše, že uniknuté informácie o plánoch Apple pochádzajú priamo z dodávateľského reťazca americkej spoločnosti, takže sa im dá ako tak dôverovať.

Pokiaľ by budúcoročné iPhony skutočne ponúkli akustický snímač, existuje tu nemalá šanca, že stratia funkcionalitu Face ID. Rozpoznávanie tváre vyžaduje špeciálny hardvér, ktorý je dnes súčasťou výrezu v hornej časti zobrazovacieho panelu. Ak teda nebude viac potrebný, výrobca môže vyrezaný displej nahradiť nevyrezaným. Ešte predtým ale musí vyriešiť to, kam presunie selfie fotoaparát vrátane tiež prítomných senzorov.