Huawei má náhradu za Google Assistanta. Debutuje spolu s radom Mate 30

Ako to už býva zvykom, asistent od Huawei bude schopný vyhľadávať všetky možné informácie vrátane aplikácií, emailov, udalostí a mnohého ďalšieho.

Čínska spoločnosť, Huawei, nedávno predstavila svoju novú vlajkovú loď, ktorá však nanešťastie nedorazí na Slovensko. Zlou správou je taktiež fakt, že aj keď bude novinka vybavená Androidom, v jej arzenáli nenájdete žiadne aplikácie od Google. Existujú však aj pozitíva.

Ako už informoval web Ausdroid, Huawei má náhradu za populárneho Google Asistenta. Nový nehmotný pomocník z dielne čínskeho giganta ponesie názov Huawei Asistent a debutuje spolu s radom zariadení Mate 30.

Ako to už býva zvykom, inteligentný asistent od Huawei bude schopný vyhľadávať všetky možné informácie či súbory, a to vrátane aplikácií, emailov, udalostí zapísaných v kalendári, poznámok a mnohého ďalšieho.

Čo sa týka vyhľadávania v prostredí webu, aj naďalej budete môcť ako štandardný prehliadač používať Chrome, ktorý má v sebe zabudované vyhľadávanie Google, čiže v tomto ohľade zrejme nie je čo riešiť.

Skromné množstvo informácií

Informácií ohľadom Huawei Asistent je žalostne málo. Čínsky výrobca tvrdí, že jeho možnosti a funkcionalita by mali byť rovnaké ako tie, ktoré aktuálne ponúka Google Asistent, prípadne budú veľmi podobné. Ďalej dodáva, že škála jeho schopností sa bude z mesiaca na mesiac rozširovať.

Ako sme už uviedli vyššie, asistent od Huawei debutuje spolu s radom Mate 30, pričom cestu si nájde aj do ostatných telefónov spoločnosti, a to cez obchod s aplikáciami – AppGallery.