huawei mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro a jeho 7680 FPS video na prvých užívateľských záberoch

Huawei Mate 30 Pro je vybavený výkonnými snímačmi obrazu, ktoré tento rok konečne posunuli kvalitatívnu latku aj v oblasti video záznamu, nielen statickej fotografie. Aspoň to tak zatiaľ vyzerá podľa prezentácie výrobu. 

Huawei Mate 30 Pro je vybavený výkonnými snímačmi obrazu, ktoré tento rok konečne posunuli kvalitatívnu latku aj v oblasti video záznamu, nielen statickej fotografie. Aspoň to tak zatiaľ vyzerá podľa prezentácie výrobcu. 

Či je Huawei Mate 30 Pro naozaj poriadnou foto a video mašinou preveria až následné recenzie a užívateľské testy. Krátko pred oficiálnym predstavením sa na verejnosti objavila informácia, že nová vlajková loď dokáže natočiť spomalené video pri snímkovaní 7680 FPS.

Aj keď boli mnohí voči takejto extrémnej hodnote skeptickí, nakoniec sa potvrdila. Mate 30 Pro skutočne dokáže natočiť spomalené video, aké sme v odvetví smartfónov ešte nevideli. Pochopiteľne, obmedzenia stoja na dĺžke samotného záznamu a rozlíšení, ktoré je 720p.

V 1080p kvalite je dostupné spomalené video pri snímkovaní 960 FPS.

mate 30 Pro
Foto: Huawei

Takéto videá pôsobia efektne, teda minimálne na základe ukážky, v rámci ktorej výrobca zachytil kolibríka a jeho superrýchle kmitanie krídlami. Ako však takýto záznam vyzerá v bežnej užívateľskej praxi? Niekoľko videí už bolo zverejnených.

Pozrieť si môžete napríklad toto video na čínskej sociálnej sieti Weibo, ktoré zachytáva rotujúcu mincu hodenú do vzduchu. Dobrý záber sa podaril aj autorom zo Sparrows News. Ich video si môžete pozrieť TU.

Podobné video natočil v testovacej zóne výrobcu Huawei aj SoyaCincau. Video zachytáva oceľovú guľu padajúcu do farebného prachu. Na záver by sme ešte pripojili video od užívateľa DvDeo Web z Indie.

Huawei Mate 30 Pro existuje len krátko a na ďalšie prepracovanejšie videá si jednoducho musíme počkať. Či sa k zariadeniu dostaneme aj my, momentálne nevieme. Dostupnosť na Slovensku výrobca potvrdí alebo vyvráti v najbližších týždňoch. Cena zariadenia ale bola stanovená na 1099 EUR.

Aktualizované: Z článku sme odstránili video, ktoré nakoniec nebolo zaznamenané smartfónom Huawei Mate 30 Pro. Za upozornenie ďakujeme Marekovi.