instagram

Instagram zakročuje proti obsahu, ktorý sa týka chudnutia či kozmetických zákrokov

Giganti jednoducho nechcú, aby bola mládež ovplyvňovaná a nabádaná do skúšania niečoho, čo často ani nepotrebujú či im to môže v konečnom dôsledku uškodiť.

Instagram sa rozhodol pre zavedenie nových podmienok, ktoré sa podľa redaktorov z Tech Digest budú týkať obsahu propagujúceho rôzne prípravky na chudnutie či kozmetické zákroky.

Jedna z najpopulárnejších sociálnych sietí, ktorá platí svojim používateľom za propagovanie svojich produktov, sa rozhodla, že príspevky vyššie uvedeného typu sa skutočne začínajú vymykať kontrole.

Tie odkazujúce na prípravky na chudnutie (ktorých efektivita často nie je dokázaná) či kozmetické zákroky (plastické operácie) mnohí sledujú a oceňujú, čo je samozrejme v poriadku. Sociálna sieť si však nemyslí, že ide o obsah vhodný pre maloletých.

Ako sme už spomenuli vyššie, Instagram sa z rozumných dôvodov rozhodol pre zavedenie nových podmienok. Jednoducho povedané, obsah s propagáciou konkrétnych produktov a služieb bude zablokovaný pre všetkých, ktorí ešte nedovŕšili 18. roku života. Toto obmedzenie sa týka aj Facebooku.

TIP REDAKCIE
Zmeškali ste zatmenie Mesiaca? Nevadí, celestiálny úkaz zachytil profesionálny fotograf

Za rozhodnutím stojí veľmi jednoduché vysvetlenie. Giganti jednoducho nechcú, aby bola mládež ovplyvňovaná a nabádaná do skúšania niečoho, čo často ani nepotrebujú či im to môže dokonca v konečnom dôsledku uškodiť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať