Huawei Mate 30 Pro na ďalších renderoch. Unikli aj nové kľúčové detaily

Takto vyzerá kombinácia štýlového dizajnu a nadupaného výkonu.

1

Čínsky gigant Huawei nedávno potvrdil, že novú sériu svojich vlajkových lodí vypustí do sveta presne 19. septembra, a to v Mníchove. Ako bude vyzerať a čo bude schopný ponúknuť jeden z pripravovaných kúskov nám poodhaľuje spolupráca medzi Pricebaba a OnLeaks.

Ako už informovali redaktori z Gizmochina, dizajn nového Mate 30 Pro bude skutočne prémiový. Tešiť sa máme na sklenené pokrytie zadnej strany, ktorú obýva zostava 4 fotoaparátov zoradených do štvorca na čiernom kruhovom podklade.

Čo sa týka rozmerov, smartfón by mal merať presne 158,1 x 73,6 x 8,7 milimetra. Spolu s vyčnievajúcim podkladom fotoaparátov sa jeho hrúbka pohybuje okolo 9,7 milimetra.

Displej je ešte stále jedna veľká neznáma, avšak nie vo všetkých ohľadoch. Ako ukazujú rendery, tešiť sa môžeme na štýlový „vodopádový“ displej (podľa bočného zaoblenia), ktorého veľkosť sa podľa odhadov pohybuje okolo 6,6 palca. V jeho priestoroch nájdeme aj pomerne široký výrez, ktorý môže byť domovom pre až tri fotoaparáty a iné dôležité senzory. Špekulácie taktiež hovoria aj o snímači odtlačkov prstov priamo v displeji.

Fyzické tlačidlá na ovládanie hlasitosti na renderoch nevidno. Podľa všetkého teda budete môcť hlasitosť ovládať prostredníctvom dotyku na jednej z bočných hrán, pravdepodobne v priestore nad hlavným tlačidlom.

Spodná hrana telefónu ponúka reproduktor, USB-C port a priestor pre SIM kartu. Na samom vrchu zase nájdete mikrofón či IR blaster.

Predpokladané špecifikácie Huawei Mate 30 Pro

  • Čipset Kirin 990 (5G modem)
  • 2 x 40 Mpx, 1 x 8 Mpx a 1 x 3D ToF senzor
  • 4 500 mAh batéria (55 W/25 W nabíjanie)
  • OS Android