Huawei zrejme pracuje na nových Smart TV. Ich operačným systémom môže byť Android

V oblasti inteligentných obrazoviek sa Huawei môže zatiaľ pýšiť len modelom Honor Vision, obrazovkou aktuálne dostupnou výhradne na území Číny.

Vyzerá to, že Honor Vision nebude jediným inteligentným televízorom z dielne čínskeho giganta Huawei, ktorého sa tento rok dočkáme. Web Bluetootch SIG totiž nedávno zverejnil nové označenia pre prichádzajúce inteligentné obrazovky, píše Android Authority.

V tejto oblasti sa Huawei môže zatiaľ pýšiť len modelom Honor Vision, obrazovkou aktuálne dostupnou výhradne na území Číny. Nádej pre zvyšok sveta však prinášajú spomínané označenia, konkrétne HEGE, OSCA-550, OSCA-550A, OSCA-550X a OSCA-550AX.

Všetky z nich majú reprezentovať inteligentné obrazovky značky Huawei či Honor bežiacich na EMUI HomeVision. Prítomné sú však aj odkazy na Google a Android. Je teda veľmi pravdepodobné, že nové Smart TV od Huawei môžu ako operačný systém používať práve Android.

Zatiaľ nie je úplne jasné, či je EMUI HomeVision nádstavbou pre HarmonyOS, Android alebo obidve možnosti. Huawei chce zrejme ponúknuť rovnaký používateľský zážitok pre Čínu aj zvyšok sveta, čo znamená, že pre obidve platformy môže byť použité identické používateľské rozhranie.

Viac informácií zatiaľ nepoznáme. Bluetooth SIG totiž okrem označení nezverejnil žiadne parametre. Môžeme teda len hádať.