Harley-Davidson pozastavil výrobu elektrickej motorky LiveWire

1
livewire
harley-davidson.com

Legendárna značka Harley-Davidson predstavila pred niekoľkými mesiacmi svoj prvý elektrický motocykel s pomenovaním LiveWire, ktorý nie je zaujímavý len vďaka modernému pohonu, ale aj dizajnu a jazdným schopnostiam.

Predstavitelia spoločnosti Harley-Davidson na tohtoročnom technologickom veľtrhu CES 2019 (január) ohlásili spustenie predaja, presnejšie dostupnosť predbežných objednávok. Zákazníkom mali byť objednané kusy následne doručené v priebehu augusta. Budú si však musieť počkať.

The Wall Street Journal a The Verge informujú, že Harley-Davidson zastavil výrobu novej elektrickej motorky, ako aj doručovanie zákazníkom. Export a produkcia boli pozastavené na neurčito.

harley-davidson.com
harley-davidson.com

Dôvodom majú byť problémy s nabíjaním, resp. s príslušenstvom pre nabíjanie elektrickej motorky LiveWire. Výrobca odporúča zákazníkom, ktorým už bol motocykel doručený, aby ho nenabíjali doma z bežnej siete, ale využívali len profesionálne nabíjačky dostupné v predajniach značky.

Podľa WSJ bolo doteraz vyrobených len 1600 kusov elektro-motoriek LiveWire. Problémové je len nabíjanie, komplikácie neovplyvňujú jazdné schopnosti ani iné vlastnosti motocykla. Zákazníci ich môžu naďalej používať.

Podľa oficiálnej stránky výrobcu dokáže LiveWire zrýchliť z nuly na stovku za tri sekundy, ponúka dojazd približne od 150 do 230 kilometrov a jej cena sa zastavila tesne pred hranicou 30 tisíc dolárov.