Tesla Model S

Tesla reaguje na Porsche Taycan. Sedan Model S bude rýchlejší

Luxusný sedan Model S z dielne americkej automobilky Tesla dostane výkonnejší pohonný systém. Zatiaľ však existuje iba prototyp.

Luxusný sedan Model S z dielne americkej automobilky Tesla dostane výkonnejší pohonný systém. Zatiaľ však existuje iba prototyp, ktorý čaká ešte niekoľko mesiacov náročného vývoja. Produkcia by mohla začať o rok.

Túto informáciu nám prezradil sám Elon Musk. Vizionár tvrdí, že nový pohon nazývajú “Plaid” a čo sa týka zlepšenia, tak môžeme očakávať o niečo lepšiu akceleráciu, ako dnes ponúka takzvaný Ludicrous režim. Nič bližšie momentálne nevieme.

Dozvedeli sme sa iba to, že vylepšený elektromobil pokoril 3,6 kilometra dlhú trasu iba za 1 minútu a 36 sekúnd, vďaka čomu zlomil miestny rekord. Išlo o slávnu pretekársku dráhu Laguna Seca v slnečnej Kalifornii.

Tesla Model S dokáže v špeciálnom režime zrýchliť na 100 km/h iba za 2,4 sekundy. Od “Plaid” pohonu možno teda očakávať zlepšenie o 0,2 až 0,4 sekundy. Elektrický superšport Roadster 2 dá stovku za 1,9 sekundy.

TIP REDAKCIE
Odborníci: Demencia hrozí už po 40-tke. Odhaliť ju dokážete jednoducho

Reakcia na Porsche Taycan

Oznámenie o testovaní prototypu prišlo len krátko po tom, čo nám automobilka Porsche predstavila svoj prvý plnohodnotný elektromobil Taycan. Nie je teda pochýb, že ide o reakciu na ťah konkurencie. A to i napriek tomu, že nemecká novinka už dnes ponúka až o 0,4 sekundy pomalšiu akceleráciu.

Nový pohonný systém čaká sériová výroba až v druhej polovici nadchádzajúceho roka. V rovnakom období má na trh prísť aj spomínaný superšport Roadster 2.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať