Snímač odtlačkov v displeji

Snímač odtlačkov prstov priamo v displeji na iPhone tak skoro nečakajte. Príde až o 2 roky

Biometrickú technológiu Touch ID čaká hviezdy návrat. Nie však s príchodom tohtoročnej a dokonca ani budúcoročnej generácie iOS smartfónu.

Biometrickú technológiu Touch ID čaká hviezdy návrat. Nie však s príchodom tohtoročnej a dokonca ani budúcoročnej generácie iOS smartfónu. Všetko nasvedčuje tomu, že sa jej dočkáme až v roku 2021. Nový iPhone ju bude mať navyše priamo pod svojím displejom.

Ak by sme vychádzali z aktuálneho číslovania, tak tu hovoríme o iPhone 13. O pár týždňov spoznáme iPhone 11 a o rok neskôr zase iPhone 12. Jedna aj druhá generácia ponúkne teda iba skenovanie tváre, čiže Face ID.

Ide o odborný názor renomovaného Apple analytika s menom Ming-či Kuo, ktorého netreba predstavovať. Jeho úniky boli už viackrát potvrdené, takže tu existuje celkom slušná šanca, že sa tak stane aj tentokrát.

Apple súčasná technológia nestačí

Prečo chce ale Apple ešte dva roky čakať? Jeho konkurencia predsa biometrické snímače pod displejom už dávno zaradila do hardvérovej výbavy vlajkových lodí.

TIP REDAKCIE
Zlé správy z Izraelu: Ľudia sa dokážu nakaziť Omikronom aj po absolvovaní štvrtej vakcíny

V niektorých high-end smartfónoch dnes dokonca nájdeme aj technologicky pokročilé ultrazvukové riešenia, ktoré vedia ponúknuť rýchlejšie reakcie a presnejšie rozpoznávanie odtlačkov používateľa ako optické alternatívy.

Americký výrobca spotrebnej elektroniky si podľa dostupných informácií chce byť istý, že svojim zákazníkom ponúkne najvyšší štandard kvality. Aj keď ju už mnohí konkurenti zaradili do ostrej prevádzky, technológia je ešte stále v plienkach. Preto s novou generáciou Touch ID neponáhľa.

Komerčný nástup snímačov pod zobrazovacími panelmi mobilných telefónov nastane podľa aktuálnych odborných odhadov niekedy na prelome rokov 2020 a 2021.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať