Novinka od Audi

VIDEO Skateboard aj kolobežka: Toto nové čudo od Audi ide rýchlosťou 20 km/h

Nemecká automobilka Audi vyrukovala s ďalším členom modelového radu e-tron. Tentokrát však nebude reč o elektromobile.

Nemecká automobilka Audi vyrukovala s ďalším členom modelového radu e-tron. Tentokrát však nebude reč o elektromobile, ale o akomsi hybride medzi skateboardom a elektrickou kolobežkou za dve tisíc eur.

Za túto sumu je k dispozícii maximálna rýchlosť 20 kilometrov za hodinu a aj 20-kilometrový dojazd na jedno nabitie. Celková váha konštrukcie so štyrmi kolieskami a kormidlom, kde je umiestnená batéria, dosahuje 12 kilogramov, informuje The Verge.

Postupom času by mala navyše pribudnúť i Bluetooth konektivita, ktorá otvorí dvere bezdrôtovej komunikácii so smartfónom. Mobilná aplikácia umožní používateľovi prispôsobiť osvetlenie a zároveň zlepší bezpečnosť, aby mu relatívne kompaktný dopravný prostriedok niekto len tak ľahko neukradol.

Novinka je súčasťou mladého modelového radu e-tron, kam doteraz patrili iba technologicky pokročilé elektromobily z dielne spoločnosti Audi. Po novom to totiž vyzerá tak, že s ním má nemecký výrobca podstatne väčšie plány, než sme si pôvodne mysleli.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Variant koronavírusu B.1.1.529 má až 32 mutácií: Európske krajiny zastavujú lety

Hybrid medzi skateboardom a kolobežkou bude dostupný až v priebehu budúceho roka. Treba si však pripraviť až 2 000 eur. Približne toľko by mal po spustení predaja stáť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať