Pixel 3a

Google bude do roku 2022 vyrábať hardvér už iba z recyklovaných materiálov

Ak pôjde všetko podľa plánov Google, jeho elektronické produkty budú do roku 2022 vznikať už iba z recyklovaného materiálu.

Nielen Apple alebo Samsung, ale aj Google. Internetový gigant oznámil celému svetu ambiciózny cieľ, od ktoré si sľubuje redukciu záťaže na naše krehké životné prostredie. Ak pôjde všetko podľa plánov, svoje elektronické produkty bude do roku 2022 vyrábať už iba z recyklovaného materiálu.

Vyplýva to nedávneho rozhovoru pre FastCompany, v ktorom vyspovedali človeka zodpovedného za dizajn hardvéru z portfólia spoločnosti Google.

“Niektorí ľudia si myslia, že dizajn je iba o tom, aby veci dobre vyzerali. Dizajn je však v skutočnosti o tom, aby riešil problémy ľudstva,” uviedol Ivy Ross.

O tejto skvelej novinke sme sa dopočuli po tom, čo tak spravil Apple aj Samsung. Obaja výrobcovia spotrebnej elektroniky sľúbili, že buď ich produkty alebo balenia pre produkty budú vznikať z materiálov, ktoré prešli recykláciou. Nie samozrejme hneď, ale až postupom času.

TIP REDAKCIE
Battlefield 2042 je obrovským sklamaním: Titul môže prejsť na bezplatný model

Zelená energia

Google oznámil podobnú iniciatívu ešte v polovici roka 2017. Vtedy však išlo o zelenú elektrickú energiu, ktorou začal poháňať jeho infraštruktúru po celom svete. Keďže si zabezpečil dostatok solárnych panelov a solárnych turbín, má k dispozícii kapacitu o kapacite až 3 GW. Vďaka tomu si dokáže pokryť svoje energetické potreby.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať