Belgičania postavia najväčšie solárne parkovisko: Ročne vyprodukuje 20 000 MWh energie

Parkovisko bude zaplnené obrovským množstvom fotovoltických panelov a nabíjacích staníc určených pre plug-in hybridy a elektromobily.

Obnoviteľné energie sú čím ďalej viac a viac propagované prostredníctvom rôznych zaujímavých kampaní a projektov. Jedným z nich je aj najväčšie “solárne parkovisko” na svete, ktoré spadá pod budúce plány belgickej zoologickej záhrady Pairi Daiza. O novinke informuje web The Brussels Times.

Hovoríme o najvýkonnejšej solárnej elektrárni na území Valónska a zároveň aj zrejme najväčšej nabíjacej stanici vôbec. Ako už potvrdila hovorkyňa ZOO Claire Gilissenová, parkovisko bude zaplnené obrovským množstvom fotovoltaických panelov a nabíjacích staníc určených pre plug-in hybridy a elektromobily.

20 000 MWh ročne

Parkovisko bude vybavené celkovo 62 750 solárnymi panelmi, vďaka ktorým dokáže ročne vyprodukovať až 20 000 MWh elektrickej energie. Ide o skutočne obrovské množstvo, ktoré bohato vystačí na pohon celej záhrady a nabíjanie vozidiel návštevníkov.

Finančný riaditeľ zoologickej záhrady uviedol, že časť zvyšnej energie využijú na chladenie ohrady obývanej medveďom bielym, pričom zostatok by mal poputovať rovno do elektrickej siete.

TIP REDAKCIE
Nová platforma R4U inovuje realitný trh! Prináša množstvo praktických funkcií, vrátane interaktívnej mapky

7 000 parkovacích miest

Na 65-hektárovom pozemku sa bude nachádzať približne 7 000 parkovacích miest. Spočiatku však bude dostupných zrejme len 80 nabíjacích staníc, avšak s postupom času sa údajne môže nainštalovať až desaťnásobok tohto čísla. Solárne parkovisko by malo byť plne funkčné v polovici roka 2020.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať