Z 0 na 100 km/h iba za 2,5 sekundy. Nový hybrid od Ferrari má šialených 985 koní!

Delo na kolesách.

0
Ferrari SF90 Stradale
Ferrari SF90 Stradale

Elektrickému pohonu sa prestáva strániť čoraz viac renomovaných výrobcov automobilov. Výnimkou nie je dokonca ani talianska značka Ferrari, ktorá prichádza s hybridnou štvorkolesovou novinkou. SF90 Stradale dostal dokopy štyri motory s kombinovaným výkonom až 985 koní.

Gro pohonného systému reprezentuje osemvalec s objemom 4 litrov. Tomu však asistujú ďalšie tri elektromotory. Dva fungujú samostatne v prednej časti aerodynamickej karosérie, zatiaľ čo jeden umiestnili medzi prevodovku a spaľovací motor. Toto prevedenie otvorilo dvere doslova dychberúcej akcelerácii. Keď dupnete dupne na plyn, vozidlo naberie stovku iba za 2,5 sekundy.

Ako informuje The Verge, SF90 Stradale možno označiť za prvý plug-in hybrid od Ferrari. Okrem moderného pohonu má ale aj moderný interiér, kde sa nachádza 16-palcový HD displej so zaobleným tvarom. Používateľ si môže vyberať zo štyroch jazdných režimov, ako je napríklad Hybrid alebo Performance. Každý jeden ponúka rozdielne vlastnosti, ktoré ovplyvňujú rýchlosť aj spotrebu.

Maximálna rýchlosť novinky dosahuje šialených 340 kilometrov za hodinu a ak niekoho zaujíma dojazd bez fosílnych palív, tak zrejme zostane sklamaný. Superšport v takom prípade prejde iba niečo okolo 24 kilometrov. Elektrický pohon tu teda primárne slúži ako pomocník na dosiahnutie lepšej akcelerácie.

Výrobca zatiaľ neprezradil cenovku a ani dostupnosť. Vieme iba to, že pôjde o sériovo vyrábané hybridné vozidlo pre milovníkov prvotriednych športových kúskov.