Žena si do ruky implantovala čip. Môže otvoriť elektromobil bez kľúča

Existuje niekoľko spôsobov, ktorými možno otvoriť elektromobily Tesla. Mladej žene, ktorá si do tela nechala implantovať čip k autu stačí priložiť ruku.

Existuje hneď niekoľko rôznych spôsobov, ktorými možno otvoriť a naštartovať elektromobily z dielne americkej Tesly. Nie všetky však pochádzajú priamo od automobilky. Mladej žene, ktorá si do tela nechala implantovať čip k autu stačí priložiť ruku.

Husársky a možno aj trošku kontroverzný kúsok má na svedomí YouTuberka Amie DD, ktorej hovoria biohackerka. Ako tvrdí ona sama, projekt trval niekoľko rokov a výsledok stojí naozaj za to.

Ako sa jej to ale podarilo?

V prvom rade musela rozobrať takzvanú Key Card od výrobcu elektromobilu Model 3. Vďaka tomu získala RFID čip s digitálnym kľúčom, z ktorého následne spravila implantát, aby si ho mohla vložiť pod kožu. K otvoreniu alebo naštartovaniu jej preto teraz stačí už iba ruka.

Samotný chirurgický zákrok zrealizoval odborník na modifikáciu ľudského tela s prezývkou Pineappple, informuje Electrek. Dokumentáciu procesu (pozor krv) nájdete na videu vyššie. Video nižšie je o projekte.

TIP REDAKCIE
Xiaomi sa opäť prekonáva: Xiaomi 11T prichádza na Slovensko, za 499 € získaš špičkový telefón!

Total
40
Zdieľaní
Total
40
Zdieľať