iPhone 11 Pro: Apple vraj premenuje najdrahší iOS smartfón

Jabĺčko stále špekuluje.

2
iPhone 11
iPhone 11

Vyzerá to tak, že Apple tento rok pristúpi k ďalšej pomerne zásadnej zmene. Najdrahšia verzia tohotoročnej generácie iOS smartfónu by mala totiž niesť trošku nezvyčajné pomenovanie. Nedočkáme sa vraj iPhone 11 Plus a dokonca ani Max, ale iPhone 11 Pro.

Dozvedeli sme sa to vďaka len nedávno publikovaným informáciám od renomovaného leakera CoinX, na ktoré upozornil web 9to5mac.

Ak tak nakoniec predsa len bude, pôjde už o druhú zmenu názvu v priebehu dvoch rokov. Po iPhone 8 Plus prišiel iPhone XS Max a o pár týždňov by sme mohli spoznať iPhone 11 Pro. Teda aspoň tak tvrdia všetky dôveryhodné úniky.

Výrez a ďalší fotoaparát

Všetko nasvedčuje tomu, že Apple i tento rok zostane pri vyrezanom OLED displeji. Výrez by mal byť navyše zostať rovnako veľký, aký má aj minuloročná generácia iOS smartfónu. Najväčšie zmeny možno preto očakávať najmä od zadnej strany konštrukcie, kde pribudne tretí snímač s ultra-širokouhlým objektívom.

Predstavenie nového iPhone XR, iPhone 11 a iPhone 11 Pro prebehne v septembri. Momentálne ale nevieme povedať, ktorý deň. Veci sa zmenia až po rozposlaní pozvánok na veľké mediálne podujatie spoločnosti, k čomu môže dôjsť už počas nadchádzajúci dní.