Huawei

Huawei opäť v problémoch. USA odložili udeľovanie licencií

Medzi USA a Čínou to opäť začína vrieť. Udeľovanie licencií, ktoré umožnia americkým firmám obchodovať s Huawei, je preto v nedohľadne.

Medzi USA a Čínou to opäť začína vrieť. Udeľovanie licencií, ktoré umožnia americkým firmám obchodovať s Huawei, je preto v nedohľadne. Administrácia prezidenta Donalda Trumpa odložila finálne rozhodnutie a my sme teraz k novému Harmony OS bližšie ako nikdy predtým.

S informáciou prišiel Bloomberg, ktorý sa odvoláva na bližšie nešpecifikované, no vraj veľmi dobre oboznámené zdroje. Existuje tu teda nemalá pravdepodobnosť, že je reč o ľuďoch priamo z vlády Spojených štátoch amerických.

Čo však stojí za neočakávaným krokom?

Akcia USA, reakcia Číny

Donald Trump ešte začiatkom augusta z ničoho nič oznámil zvýšenie cla na čínsky tovar, ktorý putuje do ich krajiny. Dodatočných 10 percent nezostalo ale príliš dlho bez reakcie.

Netrvalo dlho a Ázijská únia oznámila ukončenie nakupovania produktov amerických farmárov. A práve to rozhnevalo administráciu amerického prezidenta až tak, že pozastavila finálne rozhodnutie o udelení licencií, ktoré umožnia Google, Microsoftu a ďalším gigantom obnoviť obchodnú spoluprácu s Huawei.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dávajte si pozor na NOVÚ SMS-ku, môžete prísť o peniaze!

Príchod Harmony OS

Pokiaľ sa v blízkej budúcnosti nič nezmení, čínsky výrobca spotrebnej elektroniky nebude s prechodom z operačného systému Android a Windows na svoje vlastné softvérové riešenie otáľať. Ako zaznelo počas nedávnej vývojárskej konferencie HDC 2019, ambiciózny Harmony OS je už pripravený do ostrej akcie.

Či k niečomu takému ale naozaj dôjde, záleží teraz už iba od prístupu USA.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať