Heracles inexpectatus

Meral takmer 1 meter: Výskumníci odhalili gigantického papagája

Výskumníci zo známej medzinárodnej univerzity zistili, že na Zemi pred približne 19 miliónmi rokov žil doslova gigantický papagáj.

Výskumníci zo známej medzinárodnej univerzity sídliacej v Austrálii, majú na konte významný objav. Vďaka fosílii z Nového Zélandu zistili, že na Zemi pred približne 19 miliónmi rokov žil doslova gigantický papagáj.

Výška najväčšieho jedinca mohla totiž dosahovať až 1 meterinformuje CNN. Čo sa hmotnosti týka, tá dosahovala až 7 kilogramov.

Jedinečnú fosíliu našli na území neďaleko mesta St. Bathans, ktoré je preslávené viacerými významnými objavmi z geologického obdobia Miocén. To začalo pred 23 miliónmi a skončilo sa pred 5 miliónmi rokov.

“Nový Zéland preslávili jeho gigantické vtáky,” prezradil jeden z členov výskumného tímu z Flinders University. Až doteraz sme sa však nestretli s ozrutným papagájom.

“Nikto ešte zatiaľ neobjavil niečo podobné gigantickému papagájovi – nikde,” podotkol profesor Trevor Worthy.

Odhalený druh pomenovali Heracles inexpectatus a dôvod je jednoduchý. Mohutný vták bol na dnešné pomery aj veľmi silný, preto mu prischlo meno Heracles.

TIP REDAKCIE
Call of Duty iba pre Xbox? Nič také, ubezpečuje šéf platformy

“Heracles, najväčší papagáj, aký tu kedy kedy bol, mal masívny zobák, ktorý mu umožňoval, aby sa dostal k takmer akejkoľvek potrave.”

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať