Apple Card

Apple Card je za rohom. Apple rozposiela prvé kusy z titánu

Apple sprístupnil možnosť prejaviť záujem o Apple Card. Keď tak niekto spraví, môže byť jeden z náhodne vybraných šťastlivcov.

Kalifornská spoločnosť po novom sprístupnila možnosť prejaviť záujem o Apple Card. Keď tak niekto spraví, bude nielen dostávať tie najčerstvejšie informácie, ale môže byť aj jeden z náhodne vybraných šťastlivcov, ktorí si novú kreditnú kartu vyskúšajú skôr ako široká verejnosť.

Služby by mala byť zatiaľ dostupná len pre záujemcov z USA. Ako píše The Verge, oficiálne spustenie je síce naplánované na koniec augusta, platí to však iba pre Američanov.

Dovtedy bude prebiehať náhodný výber spomedzi tých, ktorí prejavili záujem prostredníctvom online formulára. Stačí zadať e-mailovú adresu a potom čakať na príchod pozvánky.

Karta z titánu

Apple Card nadobudne dve podoby. Jedna je virtuálna a druhá pre zmenu fyzická, pretože ju vyrobia z titánu.

Cieľ firmy nespočíva v konkurovaní prémiovým platobným kartám alebo prémiovým bankovým službám. Ide vraj o dostupný produkt pre každého jedného používateľa iOS smartfónu, a to odráža i registrácia, ktorá ani zďaleka nie je až tak striktná ako napríklad v prípade platinovej karty od American Express.

Vďaka skúsenostiam šéfredaktora webu The Verge už dnes totiž poznáme priebeh registračného procesu.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Rýchla aktivácia

Keď Apple schváli záujemcu, v aplikácii Wallet mu pribudne virtuálna karta. Počas nastavovania si navyše môže požiadať o fyzickú podobu, ktorú dostane úplne zdarma. Keď tak nieto spraví, o pár dní mu príde obálka, kde nájdete samotnú kartu.

Ako tvrdí Nilay Patel, čaro tu tkvie v NFC. Práve ten bude súčasťou obálky s titánovou Apple Card. Keď ju používateľ priloží o konštrukciu iPhonu s NFC konektivitou, prebehne nevyhnutná aktivácia a karta je od toho momentu pripravená do ostrej akcie.

Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať