Digitálna kreditná karta: Apple Card je nová služba kalifornského jabĺčka

Svet sa od spoločnosti Apple dočkal hneď niekoľkých nových služieb vrátane Apple Card. Ide o digitálnu kreditnú kartu.

Svet sa od spoločnosti Apple dočkal hneď niekoľkých nových služieb vrátane Apple Card. Ide o digitálnu kreditnú kartu, s ktorou možno platiť všade tam, kde akceptujú službu Apple Pay. Je nadštandardne bezpečná, praktická, použiteľná po celom svete a bude existovať aj vo fyzickej podobe.

Nebude však obsahovať žiadne identifikačné údaje a ani žiadne čísla. Všetky dôležité informácie sa nachádzajú v aplikácii Wallet, kde používateľ nájde aktuálny zostatok, pohyby alebo naplánované platby. Rovnako ho tam ale čaká i krátky registračný proces, ktorý mu zabezpečí prístup k službe. A ak by mu digitálna forma nestačila, môže požiadať o kartu z titánu, píše The Verge.

Za Apple Card stojí renomovaná americká banka Goldman Sachs, za platobnými procesmi Mastercard a čo sa týka viacerých kľúčových poplatkov, tak tie si kalifornské jabĺčko neúčtuje. Teda aspoň nie pri medzinárodných platbách alebo pri presiahnutí limitu.

Apple ponúka v rámci využívania kreditnej karty systém, ktorým hodlá odmeňovať používateľov. Nie však bodmi, ale peniazmi. Za nákupy prostredníctvom služby Pay získajú 2 % a za elektroniku priamo od výrobcu až 3 % naspäť. Fyzická podoba im zabezpečí vrátenie 1 %.

TIP REDAKCIE
VEĽKÁ ZMENA: Google mení to, ako vám ukáže výsledky vyhľadávania

Spočiatku si novinku užijú iba Američania. Lepšie povedané, starostlivo vybraní zákazníci spoločnosti. Na príchod do Európy si teda ešte nejaký ten čas počkáme. V Spojených štátoch sa dočkajú už toto leto.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať