maxresdefault 25

Digitálna kreditná karta: Apple Card je nová služba kalifornského jabĺčka

Svet sa od spoločnosti Apple dočkal hneď niekoľkých nových služieb vrátane Apple Card. Ide o digitálnu kreditnú kartu.

Svet sa od spoločnosti Apple dočkal hneď niekoľkých nových služieb vrátane Apple Card. Ide o digitálnu kreditnú kartu, s ktorou možno platiť všade tam, kde akceptujú službu Apple Pay. Je nadštandardne bezpečná, praktická, použiteľná po celom svete a bude existovať aj vo fyzickej podobe.

Nebude však obsahovať žiadne identifikačné údaje a ani žiadne čísla. Všetky dôležité informácie sa nachádzajú v aplikácii Wallet, kde používateľ nájde aktuálny zostatok, pohyby alebo naplánované platby. Rovnako ho tam ale čaká i krátky registračný proces, ktorý mu zabezpečí prístup k službe. A ak by mu digitálna forma nestačila, môže požiadať o kartu z titánu, píše The Verge.

Za Apple Card stojí renomovaná americká banka Goldman Sachs, za platobnými procesmi Mastercard a čo sa týka viacerých kľúčových poplatkov, tak tie si kalifornské jabĺčko neúčtuje. Teda aspoň nie pri medzinárodných platbách alebo pri presiahnutí limitu.

TIP REDAKCIE
Dokázali to: Loď Starship SN15, ktorá má vycestovať na Mars pristála bez toho, aby explodovala

Apple ponúka v rámci využívania kreditnej karty systém, ktorým hodlá odmeňovať používateľov. Nie však bodmi, ale peniazmi. Za nákupy prostredníctvom služby Pay získajú 2 % a za elektroniku priamo od výrobcu až 3 % naspäť. Fyzická podoba im zabezpečí vrátenie 1 %.

Spočiatku si novinku užijú iba Američania. Lepšie povedané, starostlivo vybraní zákazníci spoločnosti. Na príchod do Európy si teda ešte nejaký ten čas počkáme. V Spojených štátoch sa dočkajú už toto leto.

Total
5
Zdieľaní