apple

Apple opäť bojuje proti servisom: Ak batériu nevymeníte u nich, uzamkne časť funkcionality iPhonu

Apple dáva opäť najavo, ako ďaleko siaha jeho averzia proti tomu, aby ste si nechávali meniť batérie vo vašich iPhonoch inde ako u autorizovaných predajcov.

Apple opäť dáva najavo, ako ďaleko siaha jeho averzia voči tomu, aby ste si nechávali meniť batérie vo vašich iPhonoch inde ako u autorizovaných predajcov. O novinke informuje web Engadget.

Gigant vydal novú aktualizáciu softvéru, pomocou ktorej dokáže systém zistiť či je nainštalovaná batéria “oficiálna”, teda jej nechýba oficiálny autentifikačný kľúč. A pokiaľ náhodou chýba, môžete sa pripraviť na nepríjemné varovanie.

Ako prvý na problém poukázal server iFixit. Zistil, že “vylepšenie” sa týka modelov iPhone XR, XS a XS Max, ktoré bežia na iOS 12 či beta verzii iOS 13. Pokiaľ si teda sami vymeníte vašu batériu alebo to necháte na pracovníkoch v neautorizovaných obchodoch, po prechode do nastavení batérie sa vám zobrazí táto správa:

Engadget

“Nebolo možné overiť, či sa v iPhone nachádza originálna batéria. Informácie ohľadom zdravia batérie nie sú dostupné.”

Táto správa sa zvyčajne zobrazuje v prípade, keď sa vyskytne určitý problém, ktorého riešením je poväčšine práve výmena batérie. Teraz sa však zobrazuje aj napriek tomu, že je batéria originálna, nová i funkčná.

TIP REDAKCIE
Apple Card je za rohom. Apple rozposiela prvé kusy z titánu

Apple bojuje proti hnutiu Right to Repair

Vyzerá to, že Apple sa týmto spôsobom jednoducho snaží odstrašiť majiteľov iPhonov od toho, aby si nechávali vymeniť batériu inde ako u autorizovaných poskytovateľov služieb. Podobné obmedzenia dokonca už spoločnosť zaviedla aj v minulosti.

Mali by sme ešte poznamenať, že Apple aktívne bojuje proti hnutiu Right to Repair, ktoré, ako samotný názov naznačuje, presadzuje právo používateľov modifikovať či opravovať vlastnené zariadenia

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať