iOS

POZOR: Beta iOS 13 obsahuje zraniteľnosť. Heslá sa zobrazia bez Face aj Touch ID

Najnovšia beta iOS 13 zobrazuje uložené heslá aj bez toho, aby bolo potrebné overiť používateľa prostredníctvom Face alebo Touch ID.

Najnovšia beta verzia operačného systému iOS 13 zobrazuje uložené heslá aj bez toho, aby bolo potrebné overiť používateľa prostredníctvom Face alebo Touch ID. Stačí len zopárkrát stlačiť jedno tlačidlo v nastaveniach a o pár sekúnd máte pred sebou citlivé osobné údaje cudzieho človeka.

S týmto zaujímavým odhalením prišiel jeden z návštevníkov komunitného webu Reddit, informuje TechSpot.

Aj keď je ešte pred tým potrebné získať prvotný prístup cez základné zabezpečenie smartfónu alebo tabletu, stále sa tu bavíme o relatívne veľkom probléme. Spoločnosť Apple je navyše známa tým, že si potrpí na ochranu súkromia zákazníkov. V tomto prípade jej to však príliš nevyšlo.

Ako to teda funguje?

Všetko, čo je potrebné na obídenie zabezpečenia uložených hesiel, spočíva v opätovnom použití tlačidla s názvom Website & App Passwords. To sa nachádza v hlavných nastaveniach iPhonu alebo iPadu. Najskôr je však potrebné vyhľadať položku Passwords & Accounts, pod ktorou je umiestnené.

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu

Keď sa k nemu dostanete, tak ho treba hneď niekoľkokrát po sebe stlačiť. Zobrazenú výzvu na overenie identity stačí iba jednoducho zamietnuť a môžete pokračovať ďalej, až vám beta verzia operačného systému iOS 13 z ničoho nič sprístupní uložené prihlasovacie údaje.

Opravná aktualizácia by už teoreticky mohla byť na ceste.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať