Tesla zverejnila prvé fotografie z interiéru Gigafactory 3. Továreň doslova vyrastá zo zeme

Toto všetko vzniklo v priebehu len 5 mesiacov.

1
Gigafactory 3 - FOTO: Teslarati.com

Továreň Gigafactory 3, ktorá sa nachádza v najľudnatejšom meste Číny, Šanghaji, začína naberať kontúry. Ide vôbec o prvý objekt určený na výrobu elektrických vozidiel v Číne, ktorý vlastní zahraničná spoločnosť, informuje server Electrek.

Gigafactory 3 je pre automobilku Tesla skutočne významnou budovou, najmä pri pomyslení na neustále sa stupňujúcu obchodnú vojnu medzi Spojenými štátmi a Čínou.

V priebehu len 5 mesiacov

Aj z toho dôvodu sa teda zrejme spoločnosť snaží Gigafactory 3 dokončiť čo najskôr, o čom svedčia aj prvé fotografie z interiéru. Len pred 8 mesiacmi Tesla oznámila, že získala povolenie na výstavbu, pričom celé 3 mesiace na to si ešte len zakúpila potrebnú plochu o veľkosti 85 hektárov.

TIP REDAKCIE
Apple môže v budúcnosti vymeniť hlavného dodávateľa OLED displejov

Všetko, čo na fotografiách nižšie vidíte, teda doslova „vyrástlo zo zeme“ v priebehu len 5 mesiacov. Fotografie však boli spoločnosťou poskytnuté ako súčasť PDF súboru, čo malo za následok drastickú redukciu ich rozlíšenia. Tím z Electrek už Teslu požiadal o zaslanie nových, tentokrát kvalitnejších záberov.

Napriek skutočne zlej kvalite ale stále môžete vidieť, že Gigafactory 3 je zvnútra vybavená obrovským počtom robotov a masívnych strojov, ktoré budú už čoskoro vyrábať súčiastky pre Model 3. S produkciou plánuje Tesla začať ešte pred koncom tohto roka.