Smartfóny BlackBerry majú konkurenciu: Unihertz Titan ponúka 6 000 mAh batériu a stojí 199 dolárov

Smartfóny BlackBerry patrili medzi špičku svojej doby. Bohužiaľ, konkurencia tlačidlové telefóny doslova prevalcovala.

Smartfóny BlackBerry patrili medzi špičku svojej doby. Bohužiaľ, konkurencia tlačidlové telefóny doslova prevalcovala. Značka je však stále populárna pre svoj unikátny dizajn hardvérovej klávesnice, ktorá však na trhu už čoskoro nebude jediná. Na novinku upozornil web Android Authority.

Novým konkurentom BlackBerry bude spoločnosť Unihertz, ktorá už má na svojom konte niekoľko nezvyčajných zariadení, napríklad najmenší odolný smartfón (Unihertz Atom) či kedysi najmenší smartfón vôbec (Unihertz Jelly).

Teraz na trh vstupuje s novým zariadením označeným ako Unihertz Titan, ktorý bude vybavený skutočne odolnou konštrukciou a už avizovanou hardvérovou klávesnicou.

Unihertz – via Android Authority

Unihertz Titan

Čo sa týka špecifikácií, Unihertz Titan ponúkne 4,5 palcový IPS LCD displej o rozlíšení 1440 x 1440, snímač odtlačkov prstov, možnosť odomknutia tvárou, NFC, podporu LTE konektivity či bezdrôtové nabíjanie. Ďalej sa môžete tešiť aj na gigantickú 6 000 mAh batériu.

Mnohých však zaujíma predovšetkým predmetná klávesnica. Pôjde o QWERTY typ, čo môže byť pre mnohých budúcich zákazníkov (ktorí nepoužívajú anglickú klávesnicu) problém. Menšie mínus však odráža významné plus v podobe zvýšenej odolnosti proti nárazom – certifikácia IP67.

TIP REDAKCIE
Nič vraj nebude: PayPal odmietol špekulácie o prevzatí sociálnej siete Pinterest

Stojí necelé dve stovky

Viac informácií ohľadom nového konkurenta BlackBerry zatiaľ nepoznáme. Aktuálne si ho však môžete predobjednať na oficiálnych stránkach za presne 199 dolárov, čo značí, že smartfón bude patriť do slabšej polovice strednej triedy.

Viac informácií by sme sa mali dozvedieť pri oficiálnom predstavení, ktorého dátum konania je taktiež zatiaľ neznámy.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať