Huawei P30 Pro

Šéf Huawei: ARK OS je rýchlejší ako Android aj macOS

Obchodná vojna medzi USA a Čínou sa pomaličky, ale isto blíži ku koncu. To však hneď neznamená, že Huawei skončil s vývojom ARK OS.

Obchodná vojna medzi USA a Čínou sa pomaličky, ale isto blíži ku koncu. To však hneď neznamená, že Huawei skončil s vývojom svojho vlastného operačného systému. HongMeng OS, alebo v našich končinách ARK OS, by mal byť rýchlejší ako Android a dokonca aj ako macOS z dielne Apple.

Prezradil nám to sám šéf výrobcu spotrebnej elektroniky počas nedávneho rozhovoru pre francúzsky magazín Le Point, kde sa Ren Zhengfei rozrečnil o viacerých aktuálnych témach.

Momentálne vyvíjaná novinka nebude len rýchlejšia ako populárny mobilný systém od Google. Medzi jej ďalšie veľké prednosti má totiž patriť aj podstatne širšia paleta možností využitia, čo znamená, že avizovaný ARK OS nepoženie iba smartfóny, ale aj počítače, routre či dátové centrá. Stručne povedané, bude takmer všade okolo nás.

Je však otázne, kedy príde na spotrebiteľský trh. Keďže obchodná vojna medzi Spojenými štátmi americkými a Čínou pomaličky končí, Huawei onedlho nadobudne stratený prístup k plnohodnotnému Androidu. To ho však určite neodradí od toho, aby dokončil a aj priniesol dlhšie sľubovanú alternatívu.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

Existuje tu teda nemalá šanca, že v neďalekej budúcnosti dostaneme pri kúpe mobilného telefónu na výber z dvoch operačných systémov. Rovnako je ale dosť možné, že si z ponuky vyberieme až pri samotnom spúšťaní zariadenia. V takom prípade pôjde o takzvané dual-boot riešenie.

Rýchlejší ako macOS

Ako tvrdí šéf Huawei, nový ARK OS vraj dokáže okrem iného poskytnúť rýchlejšie reakcie ako obávaný macOS v počítačoch od kalifornského giganta. Niečo také sa im podarilo dosiahnuť prostredníctvom procesnej odozvy, ktorá podľa dostupných informácií nepresahuje ani 5 milisekúnd. To systému umožňuje, aby mohol byť súčasťou výbavy viacerých rôznych typov elektroniky.

Total
55
Zdieľaní
Total
55
Zdieľať