Huawei Mate 20 lite

Výsledok ANKETY: Na ARK OS by prešlo až 84 % z vás!

Pred pár dňami sme sa vás opýtali, či by ste dokázali zabudnúť na Android a prejsť na ARK OS od Huawei. Výsledok ankety nás však tak trošku prekvapil.

Pred pár dňami sme sa vás opýtali, či by ste dokázali zabudnúť na populárny Android a prejsť na avizovanú alternatívu od Huawei. Výsledok ankety nás však tak trošku prekvapil. Nie, že by sme chystanému ARK OS neverili, no taký pomer odpovedí očakával asi len málokto.

Až 84 percent z opýtaných s tým totiž nemá absolútne žiadny problém. Zostávajúce percentá reprezentujú tí, ktorí chcú zostať pri operačnom systéme od Google i naďalej. Našu anketu tvorí takmer 1 000 hlasov vrátane pár komentárov, kde sa tiež prikláňate k prechodu.

ARK OS je už za rohom

Všetko nasvedčuje tomu, že nový systém z dielne giganta Huawei príde už túto jeseň. Po odhalených screenshotoch používateľského prostredia z patentovej prihlášky sme sa dopočuli aj o spustení rozsiahleho testovania a premiérovom príchode prvého smartfónu s ARK OS.

Prvý kúsok bude určený pre čínsky trh a k jeho predstaveniu zrejme dôjde už v októbri. Európa príde v takom prípade na rad až o pár mesiacov neskôr. Miestni spotrebitelia majú odlišné požiadavky, preto potrebuje výrobca trochu viac času, aby bolo všetko tip top.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!

Ak pôjde všetko podľa plánov, s novým systémom môže prísť na pulty ako prvý nadchádzajúci modelový rad P40. Tohtoročný Mate 30 je zatiaľ mimo hry.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať