Koncept skladacieho iPadu

Skladací iPad s až 15″ displejom. Apple vraj pracuje na futuristickej novinke

Malé smartfóny, z ktorých možno spraviť veľký smartfón, sme už videli. Čo ale veľké tablety, z ktorý možno spraviť malý tablet?

Malé smartfóny, z ktorých možno spraviť veľký smartfón, sme už videli. Čo ale veľké tablety, z ktorý možno spraviť malý tablet? Na niečom takom vraj robí spoločnosť Apple. Nový iPad by mal ponúknuť až 15-palcový displej, ktorý sa bude dať zložiť ako kus papieru.

Vyplýva to z podpultových informácií, ktoré v uplynulých dňoch priniesol bližšie nešpecifikovaný analytik, píše GSMArena. Ten sa k nim mal dostať prostredníctvom kontaktov z interného prostredia výrobcu, takže im možno ako tak dôverovať.

Únik spomína zobrazovací panel s uhlopriečkou niekde medzi 11 a 15 palcami. Keďže je ale flexibilný, používateľ ho bude môcť zložiť na dve rovnako veľké polovice. Keď tak spraví, v tom momente zmenší aj rozmery konštrukcie, takže mu tablet v batohu zaberie podstatne menej miesta.

Rovnako však padla zmienka i o novej generácii čipsetu Apple A s 5G kapacitami. V takom prípade sa skladacieho iPadu dočkáme až počas nadchádzajúceho roka. Najskôr musí prísť iPhone s anténou, ktorá mu umožní komunikovať s mobilnými sieťami piatej generácie. A k niečomu takému zrejme dôjde už o pár týždňov.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?
Total
48
Zdieľaní
Total
48
Zdieľať