Exynos

Samsung obmedzil výrobu nového čipsetu Exynos. Bude poháňať Galaxy Note 10

Samsung mal podľa čerstvých informácií okresať produkciu čipsetu Exynos 9825, ktorý bude poháňať Galaxy Note 10.

Juhokórejský gigant Samsung mal podľa čerstvých informácií okresať produkciu svojho čipsetu Exynos 9825, ktorý bude poháňať európsku verziu avizovaného Galaxy Note 10. Obmedzená dostupnosť high-end novinky môže byť teda nakoniec predsa len realitou.

Ako píše web GSMArena, obmedzenie výroby dosiahlo 10 percent. Nie je navyše vylúčené ani to, že to pôjde ešte vyššie. Všetko teraz závisí iba od toho, či Japonsko s Kóreou zakopú vojnovú sekeru. Ak nie, ekonomický konflikt medzi ázijskými krajinami sa môže dostať do štádia, kedy začnú padať podstatne väčšie obete.

Informácia vraj pochádza priamo od jedného zo zamestnancov giganta. Jeho meno, samozrejme, miestny plátok The Korean Herald nezverejnil.

Samsung chce vzniknutý rest vykompenzovať po vyriešení problému s nedostatkom potrebných chemikálií. Ide tu totiž o koreňovú príčinu, ktorú spôsobil spomínaný konflikt. Keďže spadajú pod ekonomickú reštrikciu Japonska, nemôžu byť exportované do Južnej Kórey. A bez nich nedokáže produkcia nového čipsetu Exynos 9825 bežať na 100 percent.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

Poženie Galaxy Note 10

Nový čipset sa bude nachádzať v útrobách európskeho Galaxy Note 10, z čoho logicky vyplýva, že sa dá v našich končinách očakávať obmedzená dostupnosť smartfónu. 10 percent nie je síce veľa, no určite to pocítime. Predstavenie tohtoročnej generácie prebehne 7. augusta.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať