waterfall screen

Oppo ukázalo smartfón s tak zakriveným displejom, že nezostalo miesto pre tlačidlá

Písal sa rok 2014, keď Samsung svetu predstavil model Note Edge. Išlo o prvý smartfón, ktorý mal jednu vertikálnu hranu obrazovky výrazne zakrivenú.

Písal sa rok 2014, keď Samsung svetu predstavil model Note Edge. Išlo o prvý smartfón, ktorý mal jednu vertikálnu hranu obrazovky výrazne zakrivenú. Postupom času sa takéto zakrivenie, no už po oboch stranách obrazovky, stalo akýmsi štandardom v kategórii vlajkových smartfónov.

Užívatelia mobilných zariadení sa delia na dva tábory. Kým jednému zakrivenie nevadí, druhá skupina nedá dopustiť na dokonale plochý displej. Zakrivený displej vylepšuje vzhľad smartfónov, čo je obzvlášť cenené v drahej prémiovej triede.

Na druhú stranu, môžu byť zdrojom náhodných dotykov a iných potencionálnych komplikácií s interakciou. Najnovšie stavil karty na displej so zakrivenými postrannými okrajmi výrobca Oppo.

displej
Prototyp zariadenia s displejom s výrazne zakrivenými okrajmi. Foto: Oppo

Verejnosti predviedol smartfón s obrazovkou, ktorú nazval Waterfall Screen. Prirovnanie k vodopádu odkazuje na extrémny uhol zakrivenia, ktorý má takmer 90 stupňov. Časť obrazovky tak vlastne tvorí bočnú stranu zariadenia. Miesto tým pádom nezostalo ani pre klasické ovládače hlasitosti.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!
oppo
Prototyp zariadenia s displejom s výrazne zakrivenými okrajmi. Foto: Oppo

Spoločnosť Oppo nespresnila, kedy uvedie na trh smartfón s takouto obrazovkou. Má to ale v pláne. Výrobca len priblížil, že „pohlcujúci vizuálny zážitok“ bude pre zákazníkov k dispozícii čoskoro.

Snáď sa Oppo zameral aj na odolnosť netradičnej obrazovky. Pád na hranu by v takomto prípade asi neprežila.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať