nokia ion mini

Nokia Ion Mini: Toto je prototyp smartfónu, ktorý nebol nikdy predstavený

Vo svete technológií existuje množstvo produktov a zariadení, ktoré sa z rôznych dôvodov nikdy nedostali na pulty predajní.

Vo svete technológií existuje množstvo produktov a zariadení, ktoré sa z rôznych dôvodov nikdy nedostali na pulty predajní. V rámci vývoja výrobcovia vymýšľajú, testujú a experimentujú s rôznymi verziami a prevedeniami zariadení, ktoré by mohli zaujať potencionálnych zákazníkov.

V klube prototypov zariadení, ktoré nikdy nevstúpili na komerčný trh, sa nachádza aj Nokia Ion Mini. Ako zaujímavosť si ju všimol nemecký technologický web winfuture.de, ktorý píše, že je dokonca v predaji.

nokia ion mini
Foto: ebay.com/emilgaigns

Predpokladá sa, že Nokia chcela smartfón Ion Mini uviesť na trh niekedy v roku 2013 alebo 2014. Ešte predtým, ako mobilnú divíziu Nokie prevzala spoločnosť Microsoft. Smartfón, ktorý bol svojimi rozmermi mimoriadne malý aj na svoju dobu, poháňa operačný systém Android.

Smartfón tak trochu pripomína Walkman ZX300 výrobcu Sony.

nokia ion mini
Foto: ebay.com/emilgaigns

Skromné rozlíšenie obrazovky 800 x 480 pixelov by bolo vzhľadom na jej veľkosť asi dostatočné v kontexte hustoty pixelov na plochu jedného palca. V útrobách zariadenia tikal čipset Snapdragon 400 (4 jadrá, 1,2 GHz), 1 GB operačná pamäť a 8 GB úložný priestor.

TIP REDAKCIE
Microsoft zháňa expertov, zrejme chce vyvinúť vlastný čipset
nokia ion mini foto
Foto: ebay.com/emilgaigns

To, že je Nokia Ion Mini skutočne malá, najlepšie ilustruje fotografia, na ktorej pózuje so smartfónom iPhone 5S. Ako vzácny prototyp predáva Nokiu Ion Mini na webe eBay užívateľ s prezývkou emilgaigns. Cena? 1999 amerických dolárov.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať