Len pre PS5 a nový Xbox. Hra GTA VI by mala byť inšpirovaná seriálom Narcos

Pred niekoľkými týždňami sme sa dostali k informácií, ktorá tvrdila, že môžme od GTA VI očakávať dve mapy. Čerstvý únik nám túto špekulácie viac-menej potvrdil.

Pred niekoľkými týždňami sme sa dostali k podpultovej informácií, ktorá tvrdila, že môžme od GTA VI očakávať dve mapy. Čerstvý únik nám túto špekuláciu viac-menej potvrdil. A nielen to. Novinka by mala byť k dispozícii len pre toho, kto bude vlastniť niektorú z dvoch nových herných konzol.

Nedočkáme sa jej teda skôr, ako predstavia PlayStation 5 alebo ďalšiu generáciu Xboxu. K týmto udalostiam dôjde podľa všetkého počas budúcoročného podujatia E3, čiže zhruba v polovici nadchádzajúceho roka.

Nový únik, za ktorým stojí používateľ komunitného webu Reddit, tvrdí, že si hru GTA VI zahrajú iba tí, ktorí si zaobstarajú niektorú z dvoch avizovaných herných konzol od Sony a Microsoftu. Keďže pôjde o exkluzívny a predovšetkým hardvérovo náročný herný titul, PS4 alebo Xbox One budú zrejme mimo hry. O verzii pre počítače nepadla zatiaľ ani jedna zmienka.

Informácie vraj pochádzajú od partičky jeho dobrých kamarátov. Jeden z nich dokonca pracuje i pre vývojárske štúdio Rockstar. Tvorbu GTA VI síce priamo nepotvrdil, no ani nepoprel. Ak by tak spravil, čakali by ho nemalé problémy.

Zostávajúci dvaja kamaráti leakera zase disponujú kontaktmi vo veľkých médiách, ako je napríklad PC Gamer alebo Kotaku. Majú teda poruke všetko potrebné na to, aby sa k niečomu takému dokázali dostať.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Vice City aj nová lokalita

Ako už bolo spomínané, hráčov čakajú dve mapy. Jedna pre lokalitu s názvom Vice City a jedna pre lokalitu, ktorá má pripomínať brazílske Rio De Janeiro v 70. a 80. rokoch. V tomto období má totiž prebiehať celý príbeh.

Preto nie je veľkým prekvapením, že padla zmienka aj o seriáli Narcos. Práve ten mal inšpirovať ľudí zo štúdia Rockstar pri tvorbe ďalšieho pokračovania. Niečo podobné možno ale povedať i o hre Red Dead Redemption 2, pretože nás okrem dvoch máp čaká aj prepracovaný herný systém s viacerými kapitolami. Teda aspoň tak tvrdí čerstvý únik.

Keďže máme česť so špekuláciou, všetko, čo sa tu spomenulo, treba brať s určitou rezervou.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať