Retro elektromobil: Nobe 100 má len 3 kolesá, dojazd 210 km a stojí 31 000 eur

Nobe 100 je vôbec prvým elektrickým kabrioletom, ktorý na ceste držia len tri kolesá. Váži prekvapivých 600 kg, čím si vyslúžil označenie “ultra-light”.

Nobe 100 je vôbec prvým elektrickým kabrioletom, ktorý na ceste držia len tri kolesá. Jeho váha sa pohybuje okolo prekvapivých 600 kg, vďaka čomu si vyslúžil označenie “ultra-light”, informuje server Electrive.

Elektromobil je produktom estónskeho startupu Nobe Cars, ktorý svoj projekt financuje z príspevkov získaných prostredníctvom crowdfundingových kampaní.

Auto do mesta

Nobe 100 je naozaj malé a kompaktné vozidlo. Poháňajú ho všetky tri kolesá, ktorými je vybavené. Pod jeho kapotou môžeme nájsť 21 kWh batériu, ktorá ponúka dojazd na vzdialenosť približne 210 km. Ďalej sa tu nachádza aj 54 kW elektromotor, vďaka ktorému dokáže elektromobil vyvinúť rýchlosť okolo 110 km/h. Áno, nie je to zrovna auto na nemecké diaľnice, avšak v mestskom prostredí sa rozhodne nestratí.

Nobe

Dostupná bude aj drahšia verzia

Pokiaľ by potencionálny zákazník nebol spokojný s uvedeným výkonom, môže sa obrátiť na výkonnejšiu (a drahšiu) verziu s názvom Nobe 100 GT. Vozidlo disponuje 25 kWh batériou, vďaka ktorej dokáže na jedno nabitie prejsť až 260 km. Poháňa ho elektromotor s výkonom 72 kW, ktorý mu umožňuje zrýchliť na až 130 km/h, pričom z 0 na 100 sa vyšplhá v priebehu necelých 6 sekúnd.

TIP REDAKCIE
Nič vraj nebude: PayPal odmietol špekulácie o prevzatí sociálnej siete Pinterest
Nobe

Plne recyklovateľné

Šéf startupu Roman Muljar tvrdí, že predmetný výtvor bude “najudržateľnejším dostupným autom na trhu”, keďže má byť plne recyklovateľné.

Nobe 100 je teda určené ako pre nenáročných milovníkov retro štýlu, ktorým záleží na kvalite nášho životného prostredia, tak aj pre vášnivých zberateľov. Mali by sme ale poznamenať, že vozidlo bude stáť nemalú čiastku. Na kúpu originálnej verzie si totiž v prípade záujmu budete musieť pripraviť až 31 tisíc eur, pričom verzia GT vás výjde na až 40 tisíc eur.

Nobe

Zatiaľ len koncept

Nobe 100 je však stále len koncept. Spoločnosť na výrobu potrebuje finančné prostriedky, ktoré aktuálne získava z crowdfundingových kampaní. Každý, kto prispeje minimálnou čiastkou vo výške 18 eur, má šancu vyhrať rôzne ceny.

Nobe

Pokiaľ by ste sa však náhodou rozhodli z nejakého dôvodu do projektu investovať presne 26 tisíc eur, zabezpečíte si jedno z prvých desiatich vyrobených vozidiel.

Oba modely by podľa predpokladov startupu mali uzrieť svetlo sveta na začiatku roka 2021.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať