lg g7

Sony Xperia 1R môže byť prvým smartfónom na svete s 5K displejom

Spoločnosť Sony v roku 2015 predstavila prvý smartfón s obrazovkou so 4K rozlíšením, model Xperia Z5 Premium. Zdá sa, že latku posunie ešte vyššie.

Spoločnosť Sony v roku 2015 predstavila prvý smartfón s obrazovkou so 4K rozlíšením, model Xperia Z5 Premium. Vtedy sa zdalo byť takéto rozlíšenie v mobilnom telefóne absurdné.

Výrobca Sony zostal 4K rozlíšeniu verný. Podobným displejom vybavila ďalšie svoje zariadenia, vrátane najnovšieho vlajkového modelu Xperia 1, ktorá navyše ponúka výhody OLED technológie a HDR.

Podľa 91mobiles.com je však možné, že japonské Sony posunie latku ešte vyššie a predstaví smartfón s displejom, ktorý bude disponovať rozlíšením 5 040 x 2 160 pixelov. Informácie o rozlíšení pochádzajú zo štandardizovanej dokumentácie, ktorá popisuje funkcie a schopností bezdrôtových zariadení (UAProf – User Agent Profile).

sony
Foto: 91mobiles.com

5K obrazovkou má byť vybavená Xperia 1R, teda vylepšená verzia súčasného vlajkového modelu, ktorá však má mať obrazovku s menšou uhlopriečkou 6,1-palca. Xperia 1 má až 6,5-palcový displej. Ak by sa informácie potvrdili, displej Xperie 1R by mal hustotu 899 PPI (počet pixelov na palec).

gif

Poháňať by ju mohol nový Snapdragon 855 Plus, 6/8 GB RAM a 128/256 GB úložisko. V kontexte dnešných vlajkových lodí vyznieva informácia o batérii so skromnejšou kapacitou len 3 200 mAh trochu smiešne.

TIP REDAKCIE
Čínski študenti žalujú Apple, vadia im chýbajúce nabíjačky

Novinku by sme mohli prvý krát uvidieť na podujatí IFA 2019, ktoré sa koná začiatkom septembra v Berlíne.

Samozrejme, informácie zatiaľ netreba brať s úplnou vážnosťou a počkať si musíme na ďalšie presnejšie správy. Japonské Sony sa ale v poslednej dobe rozbehlo. Spoločnosť predstavila špičkové bezdrôtové slúchadlá do uší WF-1000XM3 s aktívnym potláčaním hluku, ktoré stoja 250 €.

Prednedávnom do portfólia pribudol USB hub pre náročných užívateľov s najrýchlejšou čítačkou pamäťových kariet. Ten sa začne predávať až v septembri. Cenu teda zatiaľ nepoznáme.

Okrem toho Sony predstavilo A7R IV, novú generáciu CSC fotoaparátu, ktorý má Full Frame snímač obrazu s extrémnym 61 Mpx rozlíšením. Fotoaparát dokáže vďaka posuvnému mechanizmu stabilizačného systému vytvárať až 240 Mpx fotografie, a to spojením 16 snímok do jednej. To je pritom len jedna z predností, ktoré ohúrili nadšencov fotografie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať