Česi pracujú na netradičnom elektromobile: Beko e-City má 20 kW elektromotor a váži len 350 kg

Prototyp Beko-e-City bol predstavený ešte v máji tohto roka, kedy výrobca za jeho najväčšie prednosti označil kompaktnosť, výdrž batérie či ekologickosť.

Česká spoločnosť BEKO Engineering pracuje na skutočne netradičnom elektromobile s názvom Beko e-City. Vyznačuje sa predovšetkým svojou nízkou hmotnosťou, úctyhodným dojazdom no taktiež aj vymeniteľnými batériami. Výrobca sa o detaily podelil na svojom webe.

Prototyp Beko-e-City bol predstavený ešte v máji tohto roka, kedy výrobca za jeho najväčšie prednosti označil kompaktnosť, výdrž batérie (podporovaná solárnym panelom), ekologickosť, výhľad na vozovku či bezpečnostné nároky.

FOTO: beko-engineering.cz

Dostupná má byť aj „verzia pre tínedžerov“ s nižším výkonom, vďaka čomu si za jej volant budú môcť sadnúť aj šoféri, ktorí dovŕšili minimálne 15 rokov.

20 kW elektromotor a až 250 km dojazd

Elektromobil určený výhradne na jazdu po meste má 2 490 x 1350 x 1380 mm a ponúka celkovo 2 miesta na sedenie. Maximálna záťaž sa pohyuje okolo 150 kg, čo znamená, že v ňom môžete prevážať aj menší náklad. O pohon sa stará 20 kW elektromotor, pričom maximálna rýchlosť vozidla je 75 km/h.

FOTO: beko-engineering.cz

Čo sa týka dojazdu, Beko e-City na jedno nabitie prejde 220 až 250 km. Do plnej kapacity batériu opäť nabijete v priebehu 5 hodín.

Tínedžerská verzia bude vybavená 6 kW elektromotorom, bude o 50 kg ľahšia ako tá štandardná (300 kg) a na jedno nabitie prejde približne 120 km.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

Cena elektromobilu a ani jeho dostupnosť nie je známa, keďže zatiaľ ide len o koncept.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať