Ilustračný obrázok

Európske Monako spustilo 5G sieť, ktorú vybudoval gigant Huawei

Malý mestský štát Monako spustil prevádzku čerstvo vybudovanej 5G infraštruktúry, ktorá pochádza priamo z dielne giganta Huawei.

Spoločnosť Huawei buduje európske mobilné siete piatej generácie aj napriek podozreniam so spolupráce s čínskou tajnou službou. Malý mestský štát Monako spustil prevádzku čerstvo vybudovanej 5G infraštruktúry, ktorá pochádza priamo z jej dielne.

Nič podobné zatiaľ nespravila ani jedna krajina na starom kontinente, takže mu z tohto uhla pohľadu prislúcha prvenstvo, píše web GizmoChina.

Dá sa ale očakávať, že pokročilý 5G hardvér od Huawei už čoskoro uvedie do prevádzky hneď viacero ďalších európskych štátov. A to aj napriek ostrým vyhrážkam Spojených štátov amerických. Napríklad také Nemecko môže prísť o prístup k zdieľaným utajovaným informáciám.

“Sme prvým štátom, ktorý je kompletne pokrytý 5G sieťou. 5G znamená pre Monaco prísľub lepšej kvality života a výnimočných príležitostí,” uviedol prezident miestneho mobilného operátora Monaco Telecom počas inaugurácie.

Etienne Franzi zároveň prezradil aj to, že podobný krok má v pláne zrealizovať niekoľko veľkých európskych operátorov. Bránil sa tak útokom na adresu využívania pokročilej infraštruktúry od Huawei, na ktorú si podľa USA brúsi zuby po dátach hladná tajná služba Číny.

TIP REDAKCIE
Huawei spúšťa NEXT IMAGE Awards 2021: 10 000 dolárov môžu vyhrať aj Slováci
Total
62
Zdieľaní
Total
62
Zdieľať