Huawei

Čína, Huawei a USA: Ako bude prebiehať obchodovanie po novej dohode?

Donald Trump pred niekoľkými dňami oznámil, že zmierni sankcie voči Huawei. To bolo ale všetko, čo sme sa v tej chvíli dozvedeli.

Donald Trump pred niekoľkými dňami oznámil, že zmierni obchodné sankcie voči čínskemu gigantovi Huawei. To bolo ale všetko, čo sme sa v tej chvíli dozvedeli. Zostávalo teda otázne, čo si prezident USA predstavuje pod slovíčkom “zmierniť”.

Veci sa ale medzičasom zmenili a dnes už vieme povedať, ako bude obchodovanie s americkými spoločnosťami prebiehať po uzatvorení novej dohody. A to i napriek tomu, že Huawei zostáva na čiernej listine, informuje The Verge.

Hlavnú rolu tu majú takzvané licencie. Ak vláda USA označí export amerického produktu za potenciálne riziko pre národnú bezpečnosť, gigant sa s ním bude musieť tým pádom rozlúčiť. Platí to však aj pre amerických spotrebiteľov. Čínske produkty by totiž nemali byť výnimkou.

Informácie o pripravovanom licenčnom systéme pochádzajú od tajomníka obchodu Spojených štátov amerických, na čo upozornil plátok The New York Times.

Ani nová dohoda preto Huawei nezabezpečí bezproblémové obchodovanie s americkými spoločnosťami. Áno, bude to mať trošku jednoduchšie, no stále nepôjde o prechádzku ružovou záhradou. Existuje tu teda celkom slušná šanca, že jeho vlastný operačný systém ARK OS (respektíve HongMeng OS) predsa len príde na spotrebiteľský trh.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom
Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať