Nintendo Switch Online: NES tituly získavajú tlačidlo Rewind

Tento mesiac sa môžeme tešiť aj na dva nové tituly.

0

S Nintendo Switch Online sa tento mesiac spája nejedna novinka. Medzi NES tituly sa po novom zaraďujú už aj Wrecking Crew či Donkey Kong 3. Okrem toho sa však môžeme tešiť aj na nové „Rewind“ tlačidlo, informuje server Engadget.

O čo ide?

Ide o zaujímavú funkciu, ktorú už spoločnosť Nintedo v minulosti vyskúšala, konkrétne pri SNES Classic Edition z minulého roku. Ďalej sme mohli podobnú funkcionalitu zbadať aj pri Mega Man Legacy Collection od Capcom.

TIP REDAKCIE
Crash Bandicoot si zahráme aj na konzole Nintendo Switch, Xbox One a PC!

Ide o jednoduché tlačidlo, ktoré hráčom umožní hru pozastaviť, spätne si prehrať posledné momenty a opäť ju spustiť v tom vybranom. Aby sme si to zjednodušili, keď niečo v hre pokazíte, máte možnosť sa vrátiť v čase a chybu napraviť, teda ju jednoducho už znovu nespraviť.

Novú funkciu, ktorá spolu so spomenutými hrami dorazí 17. júla, si budú môcť používatelia aktivovať súčasným stlačením tlačidiel ZL a ZR.

Nič pre fanúšikov výziev

Aj keď znie naozaj skvelo, nie každý je fanúšikom tejto inovácie. Pre mnohých veteránov tlačidlo reprezentuje pokles v obtiažnosti NES titulov. Nie všetci sú však vášnivými fanúšikmi náročnosti v hrách, teda ich chápu skôr ako príležitosť na oddych. A práve na túto komunitu je Rewind mierené. Koniec koncov, komu toto vylepšenie príde zbytočné, jednoducho si ho neaktivuje.