apple

Lojalita zákazníkov Apple klesá, mnohí prechádzajú na Android

Majitelia produktov od Apple sú známi svojou vernosťou k značke, a to predovšetkým kvôli ekosystému, ktorého užitočnosť priamoúmerne narastá s vyšším počtom vlastnených zariadení.

Majitelia produktov od Apple sú známi svojou vernosťou k značke, a to predovšetkým kvôli ekosystému, ktorého užitočnosť priamoúmerne narastá s vyšším počtom vlastnených zariadení. Ich lojalita však v poslednom čase značne poľavila, o čom svedčí aj najnovší prieskum. O novinke informuje server Ubergizmo.

Podľa údajov z BankMyCell od iPhonu upustilo až 15,2 % používateľov, a to v období od marca minulého roku po súčasnosť.

Necelá pätina prešla k Samsungu

Štatistika však zistila aj to, že z iPhonu prešlo až 18 % používateľov na Android, konkrétne k smartfónom spoločnosti Samsung. Celková lojalita zákazníkov Apple teda klesla na 73 %, čo je o dosť menej ako pred dvoma rokmi, kedy bolo toto percento o 19 čísel vyššie.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Telekom prekvapuje, dáva 2x dáta aj 20 € kredit navyše!

Varovný signál

Aj keď uvedené percentá pre Apple nie sú žiadnou tragédiou, ide o náznak, že používatelia s niečím nie sú spokojní. Je veľmi pravdepodobné, že za prechod zákazníkov ku konkurencii môže vysoká cena nových smartfónov, presnejšie jej pomer k ponúkaným možnostiam, ktoré pre niektorých zrejme nie sú dosť inovatívne. Štatistiky okrem iného zobrazujú aj to, že značná časť ľudí, ktorí sa odtrhli od Apple, vlastnila starší model iPhonu.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať