Ilustračná FOTO

Až 365 turbín: Afrika spustila svoju najväčšiu veternú elektráreň

Zelená energia je čoraz populárnejšia, o tom nieť žiadnych pochýb. Neplatí to ale iba o USA alebo Európe, ale aj o Afrike.

Zelená elektrická energia je čoraz populárnejšia, o tom niet žiadnych pochýb. Neplatí to ale iba o USA alebo Európe, ale aj o Afrike, ktorá uviedla do prevádzky svoju najväčšiu veternú elektráreň. Infraštruktúru tvorí až 365 turbín a čo sa týka jej výkonu, ten dosahuje slušných 310 MW.

Projekt vyrástol na území Kene, informuje CNN. Táto africká krajina sa chce totiž postupom času dostať do bodu, kedy ju bude poháňať šťava už iba z obnoviteľných zdrojov. Ak pôjde všetko podľa plánov jej vedenia, ambiciózny cieľ môže dosiahnuť do roku 2020.

Čerstvo vybudovaná infraštruktúra stojí v lokalite, kde je po celý rok k dispozícii kľúčový prúd z Indického oceánu, ktorý rozhýbe vrtule prítomných turbín. S efektivitou by teda nemal byť absolútne žiadny problém.

“Opäť na kontinente zdvíhame latku, pretože sme predstavili najväčšiu veternú farmu v Afrike. Keňa je bez akýchkoľvek pochýb na ceste stať sa globálnym lídrom v obnoviteľnej energii,” uviedol miestny prezident na margo spustenia prevádzky.

TIP REDAKCIE
Qualcomm predstavil Snapdragon 778G+ 5G a ďalšie tri čipsety

Elektráreň nesie názov Lake Turkana Wind Power (LTWP), dokopy pozostáva až z 365 veterných turbín v hodnote 700 miliónov dolárov a keď začne jedného dňa fungovať pri plnej kapacite, dokáže vygenerovať až 310 MW zelenej energie. Vďaka tomu porastie celková kapacita krajiny o viac ako 10 percent.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať