gesto

Android 10 Q: Pribudlo užitočné gesto pre zobrazenie lišty s oznámeniami

Operačný systém Android 10 Q sa momentálne nachádza 5. beta verzii, ktorá má k finálnej zostave zatiaľ najbližšie. Stabilnú verziu s úplným pomenovaním Google zverejní na jeseň, s premiérou nových zariadení Pixel 4 a Pixel 4 XL. 

Operačný systém Android 10 Q sa momentálne nachádza 5. beta verzii, ktorá má k finálnej zostave zatiaľ najbližšie. Stabilnú verziu s úplným pomenovaním Google zverejní na jeseň, s premiérou nových zariadení Pixel 4 a Pixel 4 XL

Už vieme, že Android 10 Q bude mať vylepšené gestá pre ovládanie celého systému. Prvýkrát sa objavili vo verzii OS Android 9 Pie, no nepracovali úplne dokonale. Ich inovovaná podoba bude mať blízko ku gestám v operačnom systéme iOS od Apple. Jedno z nových gest je mimoriadne praktické.

Ak vlastníte smartfón s veľkou obrazovkou a máte menšie ruky, k oblasti s upozorneniami na vrchu obrazovky sa musíte poriadne načahovať. Obzvlášť pri obrazovkách s vysokým pomerom strán, akú má napr. nedávno predstavená Motorola One Vision.

Nové gesto v OS Android 10 Q umožní stiahnuť lištu s oznámeniami potiahnutím prsta smerom dole takmer kdekoľvek na obrazovke. Prstom sa tak užívatelia nebudú musieť načahovať až do hornej časti obrazovky.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

K lište s oznámeniami pritom užívatelia pristupujú často. Či  už kvôli upozorneniam samotným, alebo kvôli skratkám pre aktiváciu WiFi, Bluetooth, baterky a podobne. Niektorí výrobcovia toto gesto používajú už dávno. Implementovali ho do svojich užívateľských prostredí.

Nejde teda o novinku. Len si ju konečne osvojí aj čistý OS Android 10 Q. Ako gesto funguje najlepšie uvidíte na krátkom videu Mishaala Rahmana z portálu XDA.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať