Spojené štáty zneškodnili iránsky dron. Vraj bez jediného výstrelu

Loď USS Boxer v Hurmuzskom prielive zneškodnila iránsky dron. Podľa Wall Street Journal išlo vôbec prvé použitie systému MADIS (Marine Air Defense Integrated System) na mori. Informácie ďalej spracoval server Engadget.

Loď USS Boxer v Hormuzskom prielive zneškodnila iránsky dron. Podľa Wall Street Journal išlo vôbec prvé použitie systému MADIS (Marine Air Defense Integrated System) na mori. Informácie ďalej spracoval server Engadget.

Hovoríme o protidronovom systéme, ktorý využíva rušičky k tomu, aby zablokoval dronom možnosť komunikácie, čo následne vedie k ich zlyhaniu a pádu. Niektoré verzie systému MADIS si však dokážu k zneškodneniu dronov dopomôcť aj streľbou.

Zatiaľ nie je známe, ktorý variant scenáru platí pre tento prípad, keďže Oddelenie bezpečnosti Spojených štátov sa k situácií doposiaľ nevyjadrilo. Je ale isté, že počas zneškodnenia iránskeho dronu sa na palube USS Boxer tento protidronový systém nachádzal.

Bez výstrelu

Mali by sme poznamenať, že Spojené štáty aktuálne dychtivo hľadajú nové spôsoby, ako zneškodniť nepriateľské vojenské jednotky bez čo i len jedného výstrelu. Je teda veľmi pravdepodobné, že MADIS k odstráneniu dronu využil práve rušičky, teda nie muníciu.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!
Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať