Šéf automobilky Lexus: Autá poháňané elektrinou nie sú pripravené na používanie

Šéf konkurencie americkej spoločnosti Tesla si myslí, že elektromobily ešte stále nie sú pripravené na denno denné používanie.

Šéf konkurencie americkej spoločnosti Tesla si myslí, že elektromobily ešte stále nie sú pripravené na dennodenné používanie. Môže za to vraj hneď niekoľko pádnych dôvodov, kvôli ktorým automobilka Lexus ešte stále nepredstavila luxusné osobné vozidlo poháňané iba elektrinou.

Ako informuje Electrek, za týmto odvážnym tvrdením stojí človek s menom Yoshihiro Sawa, ktorý ju momentálne vedie. Jeho slová nájdete trošku nižšie.

CEO sa oháňa príliš dlhým nabíjaním a tiež tým, že súčasné batérie majú negatívny dopad na naše krehké životné prostredie. Týka sa to výroby aj recyklácie, pretože čím dlhšie akumulátor používame, tým je jeho pôvodná kapacita menšia.

“Čistokrvné elektrické vozidlá vyžadujú dlhý nabíjací čas a batérie s environmentálnym dopadom pri výrobe, ktoré navyše starnutím degradujú. Keď budú teda potrebovať výmenu, musíme zvážiť plány pre budúce používanie a recykláciu. Je to komplexná záležitosť – oveľa viac komplexnejšia, ako súčasná rétorika zrejme naznačuje.”

Áno, je to komplexná záležitosť, ale určite nie niečo, čo je nereálne. A ako dôkaz tu máme vyššie spomínanú automobilku Tesla, pretože tá už v týchto dňoch zvláda podaktoré zo spomínaných problémov na jednotku s hviezdičkou. Stačí len investovať menej do vývoja hybridov a viac do vývoja elektromobilov, a to vrátane infraštruktúry či jej výbavy.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Ako si úplne nezničiť batériu v smartfóne? Stačí poznať tento jednoduchý trik!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať