iPhone XR

Ostrieľaný analytik: Budúcoročné iPhony ponúknu menší výrez

iPhony, ktoré spoznáme počas roka 2020, by mali ponúknuť menší výrez v displeji, ako ponúka súčasná generácia.

iPhony, ktoré spoznáme počas roka 2020, by mali ponúknuť menší výrez v displeji, ako ponúka súčasná generácia. A to isté má platiť i v prípade, ak padne reč na generáciu, ktorú nám Apple predstaví už o pár týždňov.

Nové iOS smartfóny vraj aj tentokrát prídu na pulty s výrezom, s akým prišiel ešte v roku 2017 jubilejný iPhone X, tvrdí renomovaný analytik Ming-Chi Kuo. Minulý rok tak spravil model iPhone XR vrátane prémiovejšieho kúsku iPhone XS, tento príde na rad iPhone XI.

Momentálne ale nevieme presne povedať, o akom zmenšení tu hovoríme. Selfie fotoaparát zrejme zostane na svojom pôvodnom mieste. Čo sa však týka Face ID hardvéru, tak ten zrejme po novom nahradí pokročilejšia alternatíva, ktorú nebude za bežných okolností vidieť.

Face ID pod displejom

Existuje tu naozaj iba malá šanca, že Apple už v roku 2020 integruje predný fotoaparát priamo pod zobrazovací panel iPhonu. Táto pokročilá technológia je ešte len v zárodku, takže nejaký rok určite potrvá, až sa stane súčasťou hlavného spotrebiteľského prúdu.

TIP REDAKCIE
Trvalo to, no dočkali sme sa: Instagram konečne umožní nahrávanie fotiek a videí cez desktop
Hardvér Face ID
Hardvér Face ID

Väčšie šance tu má hardvér, vďaka ktorému funguje funkcionalita Face ID. Keďže je umiestnený vedľa slúchadla aj vedľa selfie snímača, jeho presunutie dokáže výrobcovi ušetriť slušný kus miesta. A to navyše z oboch strán výrezu.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať