mate 30 Pro

Huawei Mate 30 s novým dizajnom? Vyzerá to na fotoaparáty v tvare kruhu

Huawei Mate 20 (Pro) prišiel na trh s vcelku jedinečným dizajnom, so symetricky umiestnenými fotoaparátmi do štvorca na svojej zadnej strane.

Huawei Mate 20 (Pro) prišiel na trh s vcelku jedinečným dizajnom, so symetricky umiestnenými fotoaparátmi do štvorca na svojej zadnej strane. Vďaka tomuto prevedeniu si ho len ťažko zmýlite s iným zariadením. Nová generácia ale na tom môže byť inak.

Pravým opakom sú vertikálne uložené kamery v ľavom hornom rohu zadnej strany. Tento typ dizajnu využíva veľký počet zariadení a niekedy je podľa zadnej strany na prvý pohľad ťažké odlíšiť, o aký model vlastne ide.

Tradičným miestom, kde sa objavujú uniknuté informácie o smartfónoch z produkcie čínskych výrobcov, je sociálna sieť Weibo. Práve na nej sa objavila fotografia, ktorá má zobrazovať zadný panel pripravovaného vlajkového modelu Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro.

Prekvapením je veľký otvor v tvare kruhu, ktorý tak môže nahradiť modul v tvare štvorca. Pokiaľ teda fotografia skutočne zobrazuje časť konštrukcie smartfónu Mate 30. Podľa prostredia to vyzerá, že snímka mohla vzniknúť v laboratóriu, poprípade v rámci prác na vývoji zariadenia.

huawei mate 30
Foto: Weibo

Ak by mal Huawei Mate 30 naozaj fotoaparáty uložené do kruhu, môže ísť zo strany výrobcu dobrý ťah, ktorým sa odlíši od oslnivej konkurencie. Nové smartfóny iPhone a aj Google Pixel 4 budú mať s najväčšou pravdepodobnosťou fotoaparáty v tvare štvorca.

Mate 30 nebude prvým smartfónom s fotoaparátom v tvare kruhu. Taká Motorola si toto prevedenie osvojila už dávnejšie.

Huawei Mate 30

Huawei Mate 30 sa už stihol stať predmetom špekulácií o jeho hardvérovej a softvérovej výbave. Otáznik nad ním ale visí kvôli obmedzeniam americkej vlády. Tá ich síce zmiernila a dovolila americkým firmám predávať výrobcovi Huawei súčiastky, ktoré „nepredstavujú bezpečnostné riziko“, no aj napriek tomu sankcie pretrvávajú.

TIP REDAKCIE
Apple prekonáva očakávania: GPU v novom M1 Max má viac hrubého výkonu ako PlayStation 5!

V súvislosti s novým vlajkovým modelom sa spomína 6,71-palcový OLED displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, čipset Kirin 985 (7nm+ EUV), minimálne 4000 mAh batéria, rýchlejšie (aj reverzné) bezdrôtové nabíjanie, 55W fyzické nabíjanie a najnovší OS Android 10 Q s EMUI 10.

Fototechniku môže zastúpiť 40 Mpx hlavný snímač obrazu, 8 Mpx snímač s objektívom s niekoľkonásobným optickým priblížením, 20 Mpx senzor so širokouhlým objektívom a tzv. ToF snímač.

ToF snímač (Time of Flight) meria, za aký čas sa od objektu odrazia a vrátia späť do snímača lúče infračerveného svetla. Táto operácia samozrejme prebieha bleskurýchle. Vďaka týmto údajom dokáže zariadenie rozpoznať presné umiestnenie objektu v priestore a vypočíta úroveň optimálneho rozostrenia pozadia.

Cieľom je získať čo možno najvernejšie portréty, resp. fotografie s oddeleným popredím od pozadia. Hlavne pri členitých objektoch nie sú portréty zo smartfónov zrovna ukážkové. Typickým príkladom sú napr. vlasy, ktoré sú na koncoch často neostré aj napriek tomu, že sa nachádzajú v rovine ostrosti.

Súčasná generácia Huawei Mate 20 bola predstavená v polovici októbra minulého roka. Očakávame, že v približne rovnakom období bude predstavený aj Huawei Mate 30. Do premiéry zostáva ešte veľa času a preto sa zatiaľ netreba úplne spoliehať na informácie, ktoré nepredstavenú novinku sprevádzajú.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať