Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 30 Pro ponúkne široký výrez a displej s väčším zaoblením

Nový Huawei Mate 30 Pro bude pozostávať z toho najlepšieho, čo dnes mobilný priemysel ponúka. Výrezu sa však aj tak nezbaví.

V druhej polovici roka spoznáme Samsung Galaxy Note 10, iPhone 11 a aj high-end eso z dielne Huawei. Nový Mate 30 Pro bude pozostávať z toho najlepšieho, čo dnes mobilný priemysel ponúka. Ak si však niekto myslel, že výrobca odstráni výrez v displeji, tak zrejme zostane sklamaný.

Špekulácie sú totiž už viac-menej potvrdené. A to vďaka viacerým autentickým fotografiám, na ktorej je vraj zachytené ochranné sklo displeja očakávanej mobilnej novinky. Teda aspoň tak tvrdí leaker Ice universe.

Ako je teda príležitosť vidieť, uniknutá časť konštrukcie obsahuje tmavú oblasť, kde sú priehľadné miesta pre prítomné senzory a selfie kameru vrátane malého (okrúhleho) výrezu pre slúchadlo. Ak by sme ju porovnali s oblasťou, ktorú má minuloročná generácia Mate 20 Pro, tak je trošku menšia. Na dnešné pomery to však stále nestačí.

Oblejšie boky, tenší rámik

Huawei Mate 30 Pro bude síce po vizuálno-konštrukčnej stránke pripomínať svojho predchodcu, to ale hneď neznamená, že sa v tejto oblasti nedočkáme žiadnej inovácie. Všetko totiž nasvedčuje tomu, že boky jeho zobrazovacieho panelu prejdu väčším zaoblením.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu
Uniknutá časť konštrukcie Mate 30 Pro
Uniknutá časť konštrukcie klasickej (má decentnejšie zaoblenie) a Pro verzie (via Ice universe / twitter.com)

Ak sa tak predsa len stane, zlepší to ergonómiu držania a rámiky po bokoch displeja opäť trošku chudnú. Samozrejme, len vtedy, keď budeme na smartfón pozerať spredu, nie zľava ani sprava. Pôjde o veľmi šikovný vizuálny trik, ktorý bez akýchkoľvek pochýb zvýši atraktivitu reklamných materiálov.

Mate 30 Pro a jeho slabšie vybaveného súrodenca spoznáme s najväčšou pravdepodobnosťou niekedy v októbri.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať