Významný míľnik: Chrome prekonal hranicu 5 miliárd stiahnutí v Obchode Play

Gratulujeme, Google!

0
chrome
Foto: Feedimo

V diskusiách týkajúcich sa najobľúbenejších a najsťahovenejších aplikácií z Obchodu Play sa vždy minimálne spomenie prehliadač Chrome. Práve ten totiž prekonal významný míľnik, a to 5 miliárd stiahnutí. O novinke informoval portál Android Police.

Prekonaním tejto hranice sa Chrome začleňuje medzi velikánov, kde už sa nejaký ten čas nachádzajú aj iné služby z dielne Google, ako napríklad Gmail, YouTube či Mapy Google.

Hovoríme o naozaj úctyhodnom úspechu zo strany Chrome, keďže prehliadač býva na Android zariadeniach už predinštalovaný. Keby tomu tak nebolo, dnes by sme hovorili o oveľa vyššom čísle.

Chrome je špičkou vo svojom odbore

Počet stiahnutí však nie je to, o čo gigantovi ide. Chce, aby Chrome ponúkal používateľovi čo najviac možností, a to čo najjednoduchším spôsobom. Je to práve ekosystém a schopnosti kompatibility s mnohými službami, čo robí Chrome špeciálnym prehliadačom a voľbou číslo jeden vo svojej oblasti. V poslednom čase získal hneď niekoľko šikovných vylepšení, medzi ktorými nájdeme napríklad generátor hesiel, vylepšené zdieľanie súborov či tmavý režim.

TIP REDAKCIE
Mobilná hra Slidey: Block Puzzle je až tak dobrá, že zostaneš závislý

Na záver nám teda nezostáva nič iné, než zagratulovať k dosiahnutiu tak významného úspechu.