Do Chrome OS prichádza skvelá funkcia: Sledujte stav batérie pripojených zariadení

Do beta verzie dorazí už čoskoro.

0
Google

Sledovanie stavu batérie zariadení pripojených cez Bluetooth je možnosť, ktorú sme získali už v roku 2017, a to s príchodom operačného systému Android 8.1 Oreo.

Teraz, takmer po dvoch rokoch, prichádza táto skvelá inovácia aj do Chrome OS, zatiaľ však len do verzie Canary, čo je verzia určená predovšetkým pre vývojárov. Je teda zrejmé, že „nová“ funkcia sa v spomínanom systéme zatiaľ len testuje a zdokonaľuje.

Jednoduchá aktivácia

Pokiaľ máte prístup k vývojárskej verzii, stačí vám do adresného riadka (URL) zadať chrome://flags/#show-bluetooth-device-battery a reštartovať zariadenie. Po vykonaní tohto úkonu by mala byť funkcia aktívna a vy môžete pohodlne sledovať stavy batérií pripojených zariadení.

Nie všetky zariadenia však spĺňajú potrebné podmienky kompatibility. Jeden z používateľov údajne plánoval novú funkciu testovať na svojich slúchadlách, avšak ich stav batérie sa ani po opätovnom reštartovaní nikde nezobrazoval. Práve kvôli takýmto prípadom je novinka ešte stále vo fáze testovania.

TIP REDAKCIE
Chrome pre Android zastaví stránky spustené na pozadí. Zlepší výkon a ušetrí batériu

Ako sme už avizovali niekoľkokrát, funkcia je zatiaľ sprístupnená len vo vývojárskej verzii, no na jej príchod do beta a následne aj plnej verzie vraj už nebudeme čakať dlho.